Gościniec Słoneczny

Gościniec Słoneczny

UWAGA! Aby uzyskać bezpłatny dostęp do pełnych danych teleadresowych sprawdzonych ofert ( noclegi ) pobierz naszą darmową aplikację mobilną.

Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
703 400 440, 708 477 500
(cena za minutę połączenia 2,58 zł brutto)
tel. kom. 662 589 694
adres
ul. Do Zgody, Zwardoń, śląskie
za nocleg od
25 PLN
liczba miejsc
25

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe325-45/osoba
pokoje3 osobowe525-45/osoba
pokoje4 osobowe125-45/osoba

Pokoje

W naszej ofercie część pokoi z łazienkami.

Obiekt

Gościniec Słoneczny jest to modernizowany na bazie dużej góralskiej chałupy obiekt. W budynku na parterze znajduje się kuchnia, z której mogą korzystać mieszkańcy oraz pokoje rekreacyjne. Na pierwszym i drugim piętrze znajdują się sypialnie.
Obiekt o standardzie turystycznym.

Atrakcje w pobliżu

Zwardoń jest miejscowością w Gminie Rajcza, w Beskidzie Żywieckim, położoną na granicznych przełęczach z Republiką Słowacką. W pobliżu po polskiej i słowackiej stronie znajduje się szereg atrakcji turystycznych i krajoznawczych. Lokalny mikroklimat, nie zdegradowana przyroda i duże obszary leśne, sprzyjają rekreacji i wypoczynkowi. Zimą długo zalega tu śnieg, a stoki i bogata sieć wyciągów, pozwalają na uprawianie sportów zimowych. W pozostałych porach roku jest to obszar wędrówek górskich oraz obszar bogaty w runo leśne.

Gastronomia

Do dyspozycji Gości jest kuchnia samoobsługowa.
Na życzenie oferujemy smaczne domowe wyżywienie w ośrodku obok obiektu (ok. 50 m).

Położenie

Gościniec Słoneczny położony jest w Zwardoniu Centrum, na polanie pod lasem, na zboczu góry Orawcowa, na wysokości 730 m n.p.m., ok. 1000 m od stacji kolejowej i 500 m od Schroniska PTTK Beskidzki Dwór (obecnie w remoncie), położonego na tej samej wysokości.
Gościniec Słoneczny posiada znakomite położenie do uprawiania turystyki górskiej oraz sportów zimowych. W bezpośrednim sąsiedztwie działa wiele wyciągów narciarskich po polskiej i słowackiej stronie przełęczy. W sąsiedztwie, ok. 100 m od budynku, znajdują się dwa wyciągi po 500 m długości, nieopodal wyciąg z trasą zjazdową z Rachowca o długości 1500 m.
Latem uprawiać można wędrówki w masywie Wielkiej Raczy, zwiedzać miejscowe atrakcje turystyczne, organizować grzybobrania, pieczenie kiełbasek i inne imprezy plenerowe.
Bliskość Czech i Słowacji umożliwia korzystanie z atrakcji naszych sąsiadów.

Atuty

Słoneczny Gościniec to miejsce dla osób lubiących samodzielne organizowanie pobytu, przygotowywanie posiłków w własnym zakresie, korzystając z kuchni w pełni wyposażonej i jadalni, spędzania wieczorów przy kominku oraz proste wyposażenie i górską scenerię nieco na uboczu od głównych traktów.