Gościniec Słoneczny

Gościniec Słoneczny
Telefon
698 30...
adres
ul. Do Zgody, Zwardoń, śląskie
za nocleg od
25 PLN
liczba miejsc
25

O nas

Nasz SŁONECZNY Gościniec stanowi obiekt wypoczynkowy, którego synonimami są cisza, spokój, piękno i komfort. Doskonała lokalizacja naszego Gościńca (położony jest na widokowej polanie na wysokości 730 m n. p.m. w Beskidzie żywieckim) sprawia, że chętnie odwiedzają nas zarówno turyści szukający wypoczynku połączonego z cudownymi widokami, jak i osoby szukające dobrej bazy wypadowej na dalsze górskie wędrówki. Ponadto w dobie wiecznie pędzącej i brudnej cywilizacji, ukojenie przynieść może pobyt w naszym obiekcie. Otaczająca nas bogata natura oraz świeże i zdrowie powietrze pomogą Państwu „naładować swoje baterie”, zaś pobliskie obiekty w postaci krytego basenu kąpielowego, restauracji, dyskotek czy sklepów spożywczych, pozwolą Państwu odpoczywać w naszym Gościńcu bez zbędnych trosk o podstawowe potrzeby. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy pokoje dwu-, trzy-, cztero- i pięcioosobowe. Każdy z nich posiada dostęp do własnej łazienki, dobre wyposażenie i wygodne, urocze meble. Ponadto nasi Goście w ramach ceny pobytu posiadają dostęp do wyposażonej w naczynia i najpotrzebniejszy sprzęt AGD kuchni oraz jadalni, gdzie mogą samodzielnie i w spokoju przyrządzać potrawy i spożywać posiłki. Nasz „Słoneczny Gościniec” położony jest przy najważniejszych szlakach górskich w Zwardoniu, który zasłynął z szczytów Wielkiego Rachowca, Kikuli, Sołowego Wierchu, Gronia i Skalanki, na których rozsiane są osiedla tej miejscowości. Ponadto znajdujemy się niedaleko przejścia granicznego na Słowację, przez co stanowimy świetną bazę wypadową również na szlaki zagraniczne. Wszystkie powyższe komponenty Ośrodka sprawiają, że jesteśmy świetnym miejscem do wypoczynku zarówno dla turystów indywidualnych, rodzin jak i całych grup zorganizowanych, zaś nasze niewielkie i konkurencyjne ceny generują niewielki wydatek budżetowy. Zachęcam Państwa do bliższego zapoznania się z naszą ofertą, oraz gwarantuję wszelką pomoc i radę w organizacji wolnego czasu. Zapraszam gorąco i żywię nadzieję, że już wkrótce zobaczymy się w sercu polskich gór!

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe325-45/osoba
pokoje3 osobowe525-45/osoba
pokoje4 osobowe125-45/osoba

Pokoje

W naszej ofercie część pokoi z łazienkami.

Obiekt

Gościniec Słoneczny jest to modernizowany na bazie dużej góralskiej chałupy obiekt. W budynku na parterze znajduje się kuchnia, z której mogą korzystać mieszkańcy oraz pokoje rekreacyjne. Na pierwszym i drugim piętrze znajdują się sypialnie.
Obiekt o standardzie turystycznym.

Atrakcje w pobliżu

Zwardoń jest miejscowością w Gminie Rajcza, w Beskidzie Żywieckim, położoną na granicznych przełęczach z Republiką Słowacką. W pobliżu po polskiej i słowackiej stronie znajduje się szereg atrakcji turystycznych i krajoznawczych. Lokalny mikroklimat, nie zdegradowana przyroda i duże obszary leśne, sprzyjają rekreacji i wypoczynkowi. Zimą długo zalega tu śnieg, a stoki i bogata sieć wyciągów, pozwalają na uprawianie sportów zimowych. W pozostałych porach roku jest to obszar wędrówek górskich oraz obszar bogaty w runo leśne.

Gastronomia

Do dyspozycji Gości jest kuchnia samoobsługowa.
Na życzenie oferujemy smaczne domowe wyżywienie w ośrodku obok obiektu (ok. 50 m).

Położenie

Gościniec Słoneczny położony jest w Zwardoniu Centrum, na polanie pod lasem, na zboczu góry Orawcowa, na wysokości 730 m n.p.m., ok. 1000 m od stacji kolejowej i 500 m od Schroniska PTTK Beskidzki Dwór (obecnie w remoncie), położonego na tej samej wysokości.
Gościniec Słoneczny posiada znakomite położenie do uprawiania turystyki górskiej oraz sportów zimowych. W bezpośrednim sąsiedztwie działa wiele wyciągów narciarskich po polskiej i słowackiej stronie przełęczy. W sąsiedztwie, ok. 100 m od budynku, znajdują się dwa wyciągi po 500 m długości, nieopodal wyciąg z trasą zjazdową z Rachowca o długości 1500 m.
Latem uprawiać można wędrówki w masywie Wielkiej Raczy, zwiedzać miejscowe atrakcje turystyczne, organizować grzybobrania, pieczenie kiełbasek i inne imprezy plenerowe.
Bliskość Czech i Słowacji umożliwia korzystanie z atrakcji naszych sąsiadów.

Atuty

Słoneczny Gościniec to miejsce dla osób lubiących samodzielne organizowanie pobytu, przygotowywanie posiłków w własnym zakresie, korzystając z kuchni w pełni wyposażonej i jadalni, spędzania wieczorów przy kominku oraz proste wyposażenie i górską scenerię nieco na uboczu od głównych traktów.

Atrybuty / atuty / ważne informacje

Rodzaj oferty
pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe
pokoje czteroosobowe
Obiekt
akceptacja zwierząt
W pokojach / domkach
łazienka
Ogólnodostępne
kominek
Rekreacja
trasy rowerowe
narciarstwo
grzybobranie
Lokalizacja
położony ustronnie
Języki
angielski
Oferta dla
grupy
rodziny
pary
single
podobne w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Wyciąg Narciarski Karolinka ~ 349 m
- Wyciąg Narciarski Pod Mytem ~ 384 m
- Cmentarz Komunalny w Zwardoniu ~ 480 m
- Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Zwardoniu ~ 488 m
- Wyciąg Narciarski Orawcowa ~ 524 m
- Ośrodek Narciarski Jawornik ~ 544 m
- Cmentarz Katolicki w Zwardoniu ~ 598 m
- Kompleks Skalanka ~ 715 m
- Wyciąg Narciarski Cuplik ~ 719 m
- Wyciąg Narciarski Mały Rachowiec ~ 1.27 km
- Przejście graniczne Zwardoń/Myto-Skalité ~ 1.35 km
- Cmentarz Komunalny w Lalikach ~ 2.44 km