Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze

Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze

Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze to doskonała okazja, aby bliżej zapoznać się z tajnikami nieznanej przyrody i na własnej skórze przekonać się, że nauka otacza nas na każdym kroku. Jest to jedna z trzech ważnych instytucji wchodzących w skład Centrum Nauki Keplera, a działając od 2015 roku zdążyła sobie już zapewnić renomę jednego z najnowocześniejszych centrów przyrodniczo-naukowych w Polsce.

Ekspozycje

W Centrum królują ekspozycje interaktywne na wzór tych znajdujących się w warszawskim „Koperniku”, zwiedzający mogą więc nie tylko oglądać przeróżne doświadczenia, ale wręcz być ich bezpośrednią częścią. Na ekspozycje składają się wystawy stałe oraz czasowe, a także niewielkie laboratoria, w których odbywają się zorganizowane pokazy dla większych grup np. szkolnych. Pracowanie i eksponaty w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze wyposażone są w nowoczesne sprzęty, komputery, rzutniki, sensory, ale również urządzenia typu Kinect czy zaawansowane Gogle VR do wirtualnej rzeczywistości. To wszystko sprawia, że zwiedzanie ekspozycji staje się fantastyczną przygodą dla osób w każdym wieku.

W Centrum Przyrodniczym można również zorganizować urodziny dla dziecka – w planie prócz tradycyjnego tortu i zabawy z animatorem jest oczywiście zwiedzanie całej ekspozycji. Oferta dla grup obejmuje różnego rodzaju lekcje pokazowe, edukacyjne, a nawet przeprowadzanie niewielkich eksperymentów. W rolach głównych występują doświadczenia chemiczne i fizyczne, takie jak elektrostatyka, ale nie brakuje również propozycji lekcji edukacyjnych z cyklu przyrodniczego – o skamieniałościach, dinozaurach, wodnych potworach czy najpopularniejszych ptakach.

Podstawowe informacje dla turystów

Oferta ekspozycyjna dostosowana jest zarówno do bardzo młodego, jak i do starszego grona odwiedzających. Zróżnicowanie wśród eksponatów sprawia, że zainteresują się nimi nawet małe dzieci, a rodzice będą mogli w spokoju zająć się bardziej zaawansowanymi, lecz nie mniej ciekawymi ekspozycjami.

Centrum Przyrodnicze przy Centrum Nauki Keplera działa przez cały rok oprócz poniedziałków i świąt. We wtorki i środy działa 16:30-18:00, w czwartek i piątek 12:30-18;00, a w sobotę i niedzielę 10:00-18:00, dlatego jest idealną propozycją na spędzenie wolnego dnia. Bilet normalny kupimy za 10 zł, ulgowy za 7 zł, a grupowy za 5 zł. Jeśli chcemy przy okazji odwiedzić Planetarium Wenus, warto zdecydować się na tańszy bilet łączony. Więcej informacji dostępnych pod adresem: http://centrumprzyrodnicze.pl

Polecane obiekty w pobliżu Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze