Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Sława - oferta noclegu w Sławie i okolice

  • 1

Noclegi w Sławie

Położenie miasta nad Jeziorem Sławskim wyraźne warunkuje rozmieszczenie bazy noclegowej w tej miejscowości. Obiekty noclegowe znajdziemy przede wszystkim w części wypoczynkowej, czyli na terenach przyjeziornych, po zachodniej stronie miasta (od Lubiatowa po Lubogoszcz i Radzyń), a skończywszy na centrum otoczonym przez dwie drogi wojewódzkie (278 i 318). W sezonie letnim, ośrodki wypoczynkowe i domki letniskowe przy Jeziorze Sławskim, to obiekty najbardziej oblegane (znajdziemy je wzdłuż ul. Odrodzonego Wojska Polskiego oraz przy ul. Nowosolskiej). Miłośnicy aktywnego wypoczynku i sportów wodnych powinni szukać miejsca na sen ze znacznym wyprzedzeniem. Jeśli turysta spóźni się z rezerwacją noclegu nad jeziorem, do wyboru pozostają obiekty oddalone nieco od tej atrakcji, lecz w równie dogodnej lokalizacji - można do nich zaliczyć pokoje gościnne, oddalone zaledwie o 1-1,5 km od jeziora (przy ul. Wspólnej, Topolowej). Noclegi przy Waryńskiego, będą odpowiednie także na zimowy pobyt w Sławie, gdyż ulica znajduje się tuż obok miejsc, które warto zwiedzić – tj. rynek, Kościół Michała Archanioła oraz zespół pałacowy. W okolicy ratusza znajdziemy przystanek PKS - autobusy kursują ze Sławy w kierunku Wałbrzycha, Zielonej Góry, Głogowa i Nowej Soli. Tanich noclegów należy szukać na północ od wschodniego krańca Jeziora Sławskiego (na wysokości Nadleśnictwa Sława Śląska oraz Lubuskiego Klubu Żeglarskiego), które właściwie przeplatają się z droższymi kwaterami (zakres cen 17-98 zł/doba). Położenie Sławy pozwala na bezproblemowy dojazd do Leszna (45 km), Zielonej Góry (60 km) oraz Legnicy (90 km).

Sława – malownicze Jezioro Sławskie

Lubuska miejscowość położona nad Jeziorem Sławskim - największym akwenem w województwie. Miasto o długiej historii sięgającej 1312 r., w XIX w. rozkwitł tu handel, tkactwo i farbiarstwo oraz biegł tędy trakt pocztowy. Współcześnie Sława to popularna baza wypoczynkowa z bogato rozbudowaną infrastrukturą wokół jeziora (wypożyczalnie sprzętu wodnego, zjeżdżalnia wodna, rejsy statkiem). To raj dla żeglarzy i amatorów windsurfingu. Przez liczne lasy iglaste biegną szlaki piesze, rowerowe i ścieżka konna. W Sławie ma również początek Lubuskiego Szlaku Wodnego, czyli trasy kajakowej o długości 220 km. W miejscowości krzyżują się drogi wojewódzkie nr 319 oraz 278. Sława znajduje się w pobliżu Głogowa (30 km), Nowej Soli (33 km), Leszna (45 km), Zielonej Góry (55 km) oraz w odległości 106 km od Poznania.

Wakacje nad Śląskim Morzem

Jezioro Sławskie to największa atrakcja tej miejscowości, można tu uprawiać wszelkiego rodzaju sporty wodne albo skorzystać z przepięknych szlaków wodnych zwiedzając okolicę. Szczególnym zabytkiem pod względem architektonicznym jest Kościół Michała Archanioła z początku XVII w. W świątyni znajduje się kamienna ambona oraz rzeźba Jezusa Frasobliwego z XVI w. W Sławie rosną liczne pomniki przyrody, w tym najgrubsza w Polsce sosna czarna. Obok rynku mieści się barokowy pałac otoczony przez rozległy park. Podczas II wojny światowej Niemcy umieścili w pałacu obszerny księgozbiór masoników, obecnie udostępniony od oglądania w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu. Miejscowość gości w lipcu Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego. Wydarzeniem wartym uwagi z kategorii imprez kulturalno–rozrywkowych jest odbywający się w sąsiednim Radzyniu Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Las, Woda & Blues.