Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Świebodzin - oferta noclegu w Świebodzinie i okolice

Oglądasz Świebodzin (Świebodzin / świebodziński / lubuskie).
Czy chodziło Ci o:

Gdzie się zatrzymać na nocleg w Świebodzinie?

Ważną cechą bazy noclegowej Świebodzina jest jej rozmieszczenie – większość obiektów położona jest na obrzeżach miasta – w kierunku północnym (ze względu na bliskość autostrady A2) oraz południowym aż do Sulechowa (wzdłuż przebiegającej przez miasto drogi ekspresowej S3 w kierunku Zielonej Góry). Położenie Świebodzina zachęca do wyboru noclegów w tym mieście - to dogodna baza wypadowa w każdym kierunku, włączając podróż do Niemiec (ok. 80 km na zachód znajduje się transgraniczny Frankfurt nad Odrą). Na terenie miasta znajdziemy wiele rodzajów noclegów, lecz najczęściej można spotkać hotel oraz ośrodek wypoczynkowy. Rozmieszczenie tych dwóch typów jest wyraźnie podzielone (hotele znajdują się w centrum oraz na północny-wschód wzdłuż drogi krajowej nr 92 i Jeziora Lubinieckiego, a ośrodki na zachodniej granicy miasta – w okolicy jezior Niesłysz i Goszcza). Noclegi w centrum należą do najdroższych, mowa tutaj szczególnie o tych, które znajdują się w okolicy ul. Sulechowskiej (tuż obok Sanktuarium Miłosierdzia Bożego), skąd blisko do Pomnika Chrystusa Króla. Ta droga jest przedłużeniem ul. Kolejowej, co zapewnia bliskość dworca PKP. Będąc w okolicy warto zobaczyć ratusz z Muzeum Regionalnym oraz okoliczne kościoły otaczające rynek (Kościół NMP obok Parku Chopina i Kościół św. Michała Archanioła nieopodal pozostałości Zamku Książęcego). Do najtańszych obiektów noclegowych należą kwatery prywatne na terenie przylegającej do Świebodzina wsi Grodziszcze (obok jeziora Lubinieckiego) oraz na Osiedlu Żaków (obok cmentarza komunalnego). Ceny noclegów zaczynają się od 17 zł, a nie powinny przekroczyć ok. 105 zł/doba.

Świebodzin - Lubuskie

Wizytówką miasta jest figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata postawiona w 2010 r. Rzeźba ta to obecnie najwyższy pomnik Mistrza z Nazaretu na świecie. Świebodzin położony na Pojezierzu Łagowskim to miasto, którego początki datowane są na XII w. Od XV w. miasto znane było z produkcji sukna, które eksportowano do wielu krajów na świecie. Świebodzin to także rodzinna miejscowość Czesława Niemena, dla którego w 2009 r. odsłonięto tu ławeczkę-pomnik. Nazwa miasta prawdopodobnie pochodzi od świeboda – co oznacza swobodę, bogactwo. Obecnie w Świebodzinie oprócz przemysłu sukienniczego funkcjonuje przemysł drzewny, spożywczy oraz produkcyjny. Miasto rozwija się także turystycznie i jest popularne dzięki specjalistycznemu sanatorium dla dzieci. Miejscowość leży przy drogach krajowych nr 3 i 92, w pobliżu Zielonej Góry (45 km), Gorzowa Wielkopolskiego (75 km) oraz Poznania (100 km).

Świebodzin – polskie Rio de Janeiro

Charakterystyczna rzeźba ze Świebodzina - figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – to najbardziej znana atrakcja miasta. Formą nawiązuje do słynnego pomnika w Rio de Janeiro, od którego jest wyższa o 3 metry. Pomnik ma wys. 36 m, a jego ciężar wynosi ok. 440 ton. Korona umieszczona na głowie Jezusa jest w całości pozłacana, a posąg widoczny jest z odległości nawet 40 km. W Świebodzinie znajdują się również liczne zabytki. Do najciekawszych należy zamek joannitów z XVI w., w którym aktualnie mieści się szpital oraz XVI-wieczny ratusz, obecnie Muzeum Regionalne, skąd codziennie o godz. 12 rozbrzmiewa hejnał miasta. W Świebodzinie znajduje się także późnogotycki kościół św. Michała Archanioła, który oprócz okazałego szczytu z dwoma iglicami, charakteryzuje się tym, że jego bryła na szerokość jest większa niż długość budynku. W centrum zachowały się również mury obronne miasta z początku XIV w. wraz z trzema basztami oraz fosą. W Świebodzinie godne uwagi są również stare kamienice z XVIII w. przy ul. Wiejskiej i Kościelnej oraz okazałe wille między innymi przy ul. Łużyckiej, tzw. willa Salle. W Świebodzinie i okolicach odbywają się liczne wydarzenia, takie jak Spotkanie Klasyków, Festiwal Tańca, Bałtyk Karkonosze Tour czy Maraton MTB Amatorów o srebrny krzyż Joannitów.