Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Łagów - oferta noclegu w Łagowie i okolice

Oglądasz Łagów (Łagów / świebodziński / lubuskie).
Czy chodziło Ci o:

Gdzie zatrzymać się na nocleg w Łagowie?

W Łagowie i jej okolicach wśród ofert noclegu znajdziemy najwięcej kwater prywatnych - stanowią aż jedną piątą wszystkich obiektów. Ulokowane są wokół parku linowego, równolegle do ul. Toporowskiej oraz na skrzyżowaniu Słonecznej i Ogrodowej. Na północnych obrzeżach miejscowości, w pobliżu ul. Kolonia i w Łagówku, znajdziemy gospodarstwa agroturystyczne. Pensjonaty i ośrodki znajdują się po lewej stronie Jeziora Łagowskiego i w pobliżu centrum - ul. Zamkowej i Kościuszki. Wyjątkowy klimat będzie miał nocleg w hotelu ulokowanym w XIV-wiecznym Zamku Joannitów (ceny 250-450 zł/doba). Miejscowość zlokalizowana jest niedaleko autostrady A2 i drogi krajowej nr 92. Można także skorzystać z połączenia przewoźników autobusowych kursujących do Łagowa, np. z Zielonej Góry czy Gorzowa Wielkopolskiego.

Informacje o Łagowie

Perełka na Ziemi Lubuskiej, miejscowość położona między jeziorami Trześniowskim a Łagowskim, na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Symbolem Łagowa jest wnoszący się majestatycznie na wzgórzu średniowieczny Zamek Joannitów z XIV w.. Wioska to najładniejsza miejscowość w Lubuskiem, w dodatku o cechach uzdrowiska i z klimatem należącym do najłagodniejszych w Polsce. Walory przyrodnicze pobliskich jezior – Łagowskiego i Trześniowskiego oraz wyjątkowy klimat sprawiają, że miasto rozwija się jako ośrodek turystyczny i wypoczynkowy. Łagów leży w pobliżu autostrady A2 oraz drogi krajowej nr 2, w odległości 22 km od Świebodzina i 57 km od Świecka (na granicy z Niemcami).

Malowniczy średniowieczny Łagów

W malowniczym krajobrazie Łagowa szczególnie interesujący jest Zamek Joannitów, z gotyckimi i barokowymi elementami i pięknym widokiem z 35-metrowej wieży. Budowla była siedzibą komandorii zakonu Joannitów, który był właścicielem zamku do 1812 r. Zabytkowe mury zamkowe nadają miejscowości wyjątkowy klimat. Wokół zamku koniecznie trzeba zobaczyć bramy obronne: Marchijska oraz Polska, a także wiadukt kolejowy z 1909 r. Ciszy i spokoju zazna każdy spacerując po szlakach Łagowskiego Parku Krajobrazowego bądź wypoczywając nad jednym z jezior. Lato w wiosce to propozycja wielu imprez kulturalnych. Wśród nich znajdziemy coś, co zainteresuje koneserów sztuki: Lubuskie Lato Filmowe organizowane w amfiteatrze, Wernisaże Plenerów Malarskich, Muzyka i Taniec Flamenco na Zamku czy Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyki Kameralnej "Lubuska Camerata". W miejscowości odbywają się również Łagowskie Spotkania Trzech Kultur oraz wiele pikników, biegów, zlotów motocyklowych i turniejów rycerskich.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.