Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Zieleniec Ski Arena

Noclegi w okolicy Zieleniec Ski Arena

Zieleniec Ski Arena

W województwie dolnośląskim położone jest urocze miasto uzdrowiskowe – Duszniki Zdrój. Dzięki dogodnemu położeniu pomiędzy Górami Stołowymi a Bystrzyckimi panuje tutaj wspaniały mikroklimat. Wody mineralne i pokłady borowiny uczyniły tą miejscowość popularnym uzdrowiskiem, w którym warto zatrzymać się na dłużej.

Zieleniec Ski Arena

Duszniki Zdrój to nie tylko kurort pełen kuracjuszy, ale jeden z największych w Polsce ośrodków narciarskich i największy ośrodek w Kotlinie Kłodzkiej. Dzięki górskiemu położeniu pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj przez 150 dni w roku. Dodatkowo stoki są naśnieżane i bardzo dobrze utrzymane. Zieleniec Ski Arena zapewnia doskonałe warunki narciarskie, a szeroko rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, że ośrodek jest popularny nie tylko wśród polskich, ale i zagranicznych turystów. Na amatorów białego szaleństwa czeka tu 22 kilometry różnych tras narciarskich. Wszystkie trasy są oświetlone i do późnych godzin nocnych można z nich korzystać. Zarówno profesjonaliści, jak i osoby dopiero uczące się jazdy na nartach na pewno będą w pełni usatysfakcjonowane. Narciarzy przewożą 24 wyciągi nowoczesne i w pełni profesjonalne. Na pochwałę zasługuje również baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne. Miejsca noclegowe można znaleźć w luksusowych pensjonatach, w hotelach, w domach prywatnych i ośrodkach wczasowych. W niektórych miejscach przy rezerwacji noclegów dodatkowo otrzymuje się karnet na darmowe korzystanie ze stoków.

Psie wyścigi

Zieleniec Ski Arena to także miejsce gdzie co roku organizowane są wyścigi psich zaprzęgów. Obecnie mają one już rangę zawodów międzynarodowych. Przez cały rok w Zieleńcu dzieje się coś interesującego. Jest to miejsce wymarzone do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Zima to oczywiście narty i sporty zimowe. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni przyjeżdżają tutaj turyści z całej Polski wybierając tę miejscowość jako bazę wypadową na wycieczki w Góry Stołowe. Szczeliniec to obowiązkowy punkt wypraw górskich. Kuracjusze chętnie wybierają Duszniki Zdrój jako miejsce na swoje turnusy rehabilitacyjne. Zieleniec jest też doskonałym miejscem na wycieczki rowerowe. Docenia to polska kadra kolarska, która właśnie te tereny wybiera na zgrupowania. Każdego roku w sierpniu rozgrywane są tu zawody kolarskie Klasyk Kłodzki. Duszniki Zdrój wraz z Zieleńcem to idealne miejsce na wypoczynek, niezależnie od pory roku. Szczegóły można poznać wchodząc na stronę internetową: www.zieleniec.pl

Polecane obiekty w okolicy Zieleniec Ski Arena


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!