Schronisko Orlica

UWAGA! Aby uzyskać bezpłatny dostęp do pełnych danych teleadresowych sprawdzonych ofert ( noclegi ) pobierz naszą darmową aplikację mobilną.

Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
703 400 440, 708 477 500
(cena za minutę połączenia 2,58 zł brutto)
tel. kom. 662 589 694
adres
m. Zieleniec, Duszniki Zdrój, dolnośląskie
za nocleg od
40 PLN
liczba miejsc
34

O nas

Zapraszamy do Schroniska Orlica w Zieleńcu, części miasta Duszniki-Zdrój. Miejscowość znajduje się w województwie dolnośląskim, w Górach Orlickich na wysokości 800-960 metrów n.p.m. Zieleniec jest znanym ośrodkiem narciarskim z trzydziestoma działającymi wyciągami narciarskimi. Zimą miejscowość jest rajem dla narciarzy, latem dla turystów górskich. Można stąd zaplanować wycieczki w Góry Orlickie lub Góry Bystrzyckie. Znajdujące się tutaj Schronisko PTTK w Zieleńcu to budynek z długą i ciekawą historią. Budynek, w którym znajduje się obiekt jest jednym z najstarszych w mieście. Wnioskując po dacie zamieszczonej na frontowym szczycie przy głównym wejściu należy uznać datę powstania schroniska za rok 1878. Pierwszym właścicielem oraz budowniczym obiektu był przypuszczalnie Józef Rubartsch. Jego brat był popularyzował turystykę i narciarstwo w Górach Orlickich i na terenie Zieleńca. Obiekt przechodził w ręce różnych właścicieli. Obecnie schroniskiem zarządza Oddział PTTK w Polanicy Zdroju. Zieleniec stał się rozpoznawalnym miejscem pod koniec lat 50. jako stacja sportów zimowych. Powstanie dużego ośrodka sportowego Akademii Wychowania Fizycznego z Warszawy spowodowało rozpoczęcie intensywnych działań szkoleniowych. Początek lat 70. to czas przygotowywania rejonu do uprawiania narciarstwa. W tym okresie powstały wyciągi zaczepowe, przekształcone na talerzykowe i orczykowe. W tym okresie powstały także parkingi, obiekty gastronomiczne i usługowe. Część planów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dotyczących rozbudowy centrum przygotowań olimpijskich udało się zrealizować. Zieleniec jest popularnym celem turystyki zimowej. Do miasta przybywa duża ilość pasjonatów narciarstwa korzystając z uroków miasta i niepowtarzalnego klimatu. Schronisko Orlica oferuje miejsca noclegowe w pokojach dwu, trzy oraz czteroosobowych z możliwością wykupienia śniadania. Przed przybyciem obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe100/pokój
pokoje3 osobowe
pokoje4 osobowe160/pokój

Pokoje

Łazienki na korytarzu.

Gastronomia

Oferujemy: możliwość wyżywienia.

Zadowoleni klienci o nas


Fajne, klimatyczne schronisko PTTK. Miła, kompetentna obsługa, smaczne jedzonko. Obiekt po remoncie, w pokojach cieplutko, w kranach ciepła woda. Serdecznie polecam!

Ciekawe miejsca w okolicy