Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Wałbrzych - oferta noclegu w Wałbrzychu i okolice

Nocleg w Wałbrzychu

Baza noclegowa Wałbrzycha jest gotowa na przyjęcie turystów w każdym sezonie. Znalezienie noclegu w mieście nie jest trudne, a większość propozycji składa się z hoteli i agroturystyk. Jadąc do Wałbrzycha od strony Świebodzic (droga krajowa nr 35), znajdziemy kwatery (hotele i pensjonaty) w pobliżu Zamku Książ, na malowniczym terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Podróżując w kierunku centrum miasta, można zatrzymać się w kilku hotelach (najdroższe wzdłuż ul. Wieniawskiego - Podzamcze) na terenie Szczawienka, wcześniej mijając słynną Palmiarnię (ul. Wrocławska 158). Noclegi przy trasie nr 35 na terenie tego osiedla, zapewnią szybkie dotarcie do stacji kolejowej (200 m do przystanku Wałbrzych-Szczawienko, w pobliżu znajduje się m. in fabryka Toyoty i Mando). Im bliżej centrum miasta tym więcej terenów zielonych - Lisi Kamień, Bukowy Jar, Park Miejski im. Jana III Sobieskiego – ostatni graniczy od strony al. Wyzwolenia z tanimi, a od strony ul. Sikorskiego - z droższymi kwaterami (park dzieli 600 m od rynku z fontanną). W dzielnicy Biały Kamień znajdziemy jedne z większych i droższych hoteli (nocleg do 125 zł/doba), które poprzez ul. Wysockiego sąsiadują ze Starą Kopalnią (centrum nauki i sztuki-górniczy szlak turystyczny). Jadąc od rynku na południe (ulicą Mickiewicza, Niepodległości), można zatrzymać się w tanich pokojach gościnnych (od 25 zł – dzielnica Gaj, Podgórze), które będą świetną bazą na całoroczne rodzinne wycieczki w Góry Wałbrzyskie (szlaki piesze, rowerowe i narciarskie).

Informacje o Wałbrzychu

Leśny Gród – tak to dolnośląskie miasto określane było języku niemieckim. Wałbrzych, bo o nim mowa, to nadal jedno z najbardziej zielonych miast, zwane obecnie „Miastem Zielonego Dębu” ze względu na dużą ilość sadzonek tego drzewa. Wałbrzych to ważny ośrodek przemysłowy (głównie przemysł motoryzacyjny i ceramiczny) i turystyczny, malowniczo położony w Sudetach Środkowych i Górach Wałbrzyskich. Długa historia miasta, której początki datowane są na 1191 r. to bogactwo zabytków, wśród nich m.in. Zamek Książ – trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Wałbrzych leży przy trasie nr 35 w pobliżu Świebodzic (12 km) i Wrocławia (82 km).

Na Zamku Książ i wśród skarbów rodem z karbonu

Nie tylko 7 parków miejskich, liczne tereny leśne i największe zagęszczenie szlaków turystycznych na powierzchni takiego miasta wyróżniają zielony Wałbrzych. W tutejszym muzeum znajdują się unikatowe okazy flory i fauny z karbonu, w tym jeden z dwóch tylko na świecie egzemplarzy stawonoga z gromady wijów. Warto także odwiedzić palmiarnię, zabytkowy budynek, jeden z najstarszych tego typu w kraju, gdzie podziwiać można stare zabudowania palmiarni oraz ponad 250 gatunków roślin. A to wszystko pośród ścian pokrytych skałą wulkaniczną z Etny. Oprócz tego w mieście zwiedzić można liczne zabytki, w tym ciekawy Zamek Książ – trzecia co do wielkości taka budowla w Polsce, która w dodatku nie posiada fundamentów, stoi więc na skale, zabytkowe dzielnice, takie jak Poniatów czy Rusinowo lub kolegiatę NMP Bolesnej i Świętych Apostołów Stróżów. Niechlubną pamiątką historii jest Muzeum Gross-Rosen, niemieckiego obozu koncentracyjnego z placówką badawczą (ul. Szarych Szeregów 9). Natomiast Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” to muzeum powstałe na terenie zabytkowej kopalni Julia, prezentujące budynki i maszyny kopalniane. Wszyscy fani motoryzacji ucieszą się z odwiedzin Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych (samochody rajdowe i inne eksponaty związane z tym sportem). Dla miłośników aktywnego wypoczynku są tu liczne szlaki piesze, rowerowe oraz pobliski ośrodek sportów paralotniarskich, zapewniający ekstremalne przeżycia. Odbywa się tu wiele imprez i wydarzeń, takich jak Bieg Gwarków, Bieg na Zamek Grodno, Mistrzostwa Wałbrzycha w Biegu po Schodach, Festiwal Kwiatów i Sztuki, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej im. Księżnej Daisy czy Wałbrzyski Jarmark Świąteczny.