Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Świdnica - oferta noclegu w Świdnicy i okolice

Oglądasz Świdnica (Świdnica / świdnicki / dolnośląskie).
Czy chodziło Ci o:

  • 1

Oferty noclegu w Świdnicy

By znaleźć tanie noclegi w Świdnicy należy szukać ich w kierunku południkowym, zaczynając od wsi Zawiszów, którą ze Świdnicą łączy ul. Kazimierza Wielkiego. Jadąc w kierunku cmentarza, tuż przed rondem znajdziemy kilka pokoi gościnnych, które najlepiej sprawdzą się dla podróżujących w kierunku Wrocławia (blisko do autostrady A4 lub trasy nr 35). Wjeżdżając z północy do centrum miasta, komfortowe i wciąż tanie noclegi (od 15 do 20 zł) znajdziemy w okolicy ul. Waleriana Łukasińskiego (spokojna i zielona okolica), która graniczy z Parkiem Ułanów. 300 m dzieli ją od Parku Generała Władysława Sikorskiego, a 600 m od Parku Strzelnica. Noclegi przy ul. Łukasińskiego oraz Parkowej oddalone są o maksymalnie 300 m od zabytkowego Kościoła Pokoju. Świdnicki rynek oraz ratusz otaczają hotele w promieniu ok. 200 m. Nocleg najbliżej rynku (70 m) znajdziemy w apartamentach przy ul. Długiej, z której w zaledwie 10 min. dojdziemy do największego w Świdnicy Parku Centralnego (2 zbiorniki wodne, most, ciekawa roślinność). Południowe obszary miasta (od Parku Jana Kasprowicza) aż po ul. Słowiańską, będą odpowiednim miejscem na nocleg wokół Zalewu Witoszówka (pokoje nawet 50 m od zalewu), gdzie w lecie można aktywnie spędzić czas na kajakach, żaglówkach i podczas organizowanych tu pikników. Nocując w okolicy ul. Słowiańskiej (oddalona od centrum o 3,5 km – 10 min autem), warto odwiedzić Muzeum Broni i Militariów (2 km na zachód).

Świdnica – Śląskie pogranicza kultur

Barokowy Kościół Pokoju wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO to symbol tego śląskiego miasta, którego korzenie sięgają XIII w. Dodatkowo tutaj znajduje się najwyższa wieża na terenie Śląska (wys. 103 m) oraz piękne nocne iluminacje kamienic wokół rynku. Świdnica uchroniona od zniszczeń w czasie II wojny światowej stanowi perełkę historyczną regionu i skupisko bezcennych zabytków architektury sakralnej, obronnej, kolejowej i przemysłowej. Miasto usytuowane na pograniczu Sudetów i Gór Wałbrzyskich rozwija się jako centrum przemysłu (wytwórczy urządzeń AGD oraz kosmetyczny), a także branży produkcyjnej (fabryka wagonów, produkcja tkanin technicznych). Świdnica znajduje się przy drodze krajowej nr 25, w pobliżu Wałbrzycha (21 km), Legnicy (55 km) oraz Wrocławia (54 km). W odległości 53 km znajduje się granica z Czechami (Lubawka).

Świdnica, czyli perła stylu barokowego na Śląsku

Najważniejszym zabytkiem w Świdnicy jest Kościół Pokoju należący do wezwania kościoła ewangelicko-augsburskiego. Świątynia jest wpisana na listę światowego dziedzictwo UNESCO. Protestancki kościół został wzniesiony w XVII w. za zgodą cesarza Ferdynanda III po zakończeniu wojny trzydziestoletniej. Kościół wybudowany jest szachulcowo na planie greckiego krzyża, a barokowe wnętrze jest w stanie pomieścić aż 7,5 tys. osób. Największym fenomenem kościoła jest to, że zbudowany z nietrwałych materiałów – z gliny, słomy, piasku, drewna - stoi od ponad 360 lat. Budowla stała się symbolem pojednania polsko-niemieckiego - w 1989 r. odbyła się tu wspólna wizyta premiera Polski Tadeusza Mazowieckiego oraz kanclerza Niemiec Helmuta Kohla. Warto także zobaczyć świdnicką Starówkę – drugą w Polsce pod względem ilości obiektów zabytkowych. Można tu znaleźć kamienice w stylu gotyckim, renesansowym, barokowym i secesyjnym. Również dworce kolejowe w mieście należą do budynków zabytkowych. Interesującym obiektem jest prawosławna Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy to neoromańska i bizantyjska budowla pokryta ośmioboczną kopułą. We wnętrzu znajduje się ikonostas, czyli pokryta ikonami ściana. Ciekawe jest Muzeum Dawnego Kupiectwa, gdzie znajdują się nie tylko eksponaty dotyczące kupiectwa, ale również cenne malowidła. Podczas wizyty w Świdnicy warto zwiedzić również zabytki architektury przemysłowej takie jak: Spichlerz (1453 r.), młyn zbożowy (1283 r.), wieża ciśnień (1877 r.), a także mury obronne miasta z XVIII w. W mieście cyklicznie organizowane są imprezy artystyczne i kulturalne, takie jak Festiwal Okiem Młodych, Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów oraz Festiwal Teatru Otwartego.