Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu parku im. króla Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu

Park im. króla Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu

Park im. króla Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu został założony w 1907 roku. Był to czas gdy gmina odkupiła częściowo zalesione Wzgórze Szubieniczne od księcia von Pless. W kolejnych latach część parku znajdująca się w okolicy wspomnianego wzgórza oraz Wzgórza Schillera została przeznaczona na ogrody działkowe, a także inne rodzaje zieleni.

Zielona oaza Wałbrzycha

Park początkowo miał nieco większą powierzchnię, jednak obecnie zajmuje około 32 hektarów. W 1908 roku w parku zostały wytyczone drogi, wybudowano Harcówkę, a także mający około 650 metrów tor saneczkowy, który swój początek ma na stoku Wzgórza Szubienicznego, natomiast jego dolna granica została obsadzona różanecznikami, które można podziwiać do dziś. Niezwykle interesującym elementem parku są niecki po kamieniołomach, które obecnie zarośnięte są chwastami. W parku znajduje się ponad 100 gatunków drzew i krzewów, a z uwagi na liczne ścieżki i alejki jest to idealne miejsce nie tylko na odbycie spaceru, ale również przejażdżki rowerowej. Turyści nie powinni się tu nudzić, ponieważ na terenie parku znajdują się stoły do tenisa stołowego, korty tenisowe, urządzenia do ćwiczeń sprawnościowych, szachownice, a także plac zabaw dla dzieci.

Atrakcje w parku

W zachodniej części parku znajduje się Wzgórze Goethego, a nieopodal można zatrzymać się w domu wycieczkowym, który obecnie zwany jest Harcówką. W miejscu tym znajdują się pomniki przyrody, a także przepiękny ogród różany, w którego obrębie można na chwilę przystanąć, podziwiając przepiękne kwiaty. Zwiedzając park warto wybrać się na "stok narciarski", czyli platformę widokową typu leśnego, z której roztaczają się przepiękne widoki na panoramę dzielnicy Stary Zdrój oraz Wzgórze Gedymina. W latach 2012 i 2013 na terenie parku wybudowano ścieżkę przyrodniczą z przystankami edukacyjnymi, posadzono wiele drzew i krzewów ozdobnych, a także postawiono oświetlenie i zadbano o odpowiedni monitoring. W parku im. króla Jana III Sobieskiego można nie tylko spędzić aktywnie czas, ale również odpocząć od miejskiego hałasu, co dla wielu turystów jest niezwykle ważne, zwłaszcza podczas wakacyjnego odpoczynku. Park im. króla Jana III Sobieskiego jest czynny przez całą dobę.

Polecane obiekty w pobliżu parku im. króla Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu