Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kamienna Góra - oferta noclegu w Kamiennej Górze i okolice

  • 1

Baza noclegowa w Kamiennej Górze

Baza noclegowa Kamiennej Góry, z uwagi na położenie miasta w otoczeniu parków krajobrazowych (Rudawski oraz Sudety Wałbrzyskie), jest rozłożona poziomo pomiędzy nimi oraz w kierunku południowym (aż do graniczącego z Czechami miasta Lubawka). W centrum nie znajdziemy wielu obiektów, jest ich zaledwie kilka w okolicy ul. Jana Pawła II (10 min pieszo do rynku). Ulica graniczy także z dworcem autobusowym i stacją kolejową (czynna od maja do sierpnia ze względu na turystyczne przejazdy do czeskiego miasta Trutnov). Do otoczonego zabytkowymi kamienicami rynku trafimy najszybciej z jednego spośród kilku hoteli (skrzyżowanie ul. Parkowej i Słonecznej), który graniczy z zielonymi terenami wzniesienia Góry Kościelnej (in. Parkowa – 513 m n.p.m.) oraz barokowym Kościołem Łaski (800 m od zalewu). Zachodnie granice miasta i rzeki Bóbr to w większości agroturystyki położone na obszarze ościennych wiosek (Czarnów, Szarocin, Pisarzowice – 10 km od centrum miasta) – skąd blisko do Kowar (Park Miniatur, sztolnie) oraz nad Jezioro Bukówka (13 km na południe). Kamienna Góra może stanowić alternatywną opcję noclegową w podróży do oddalonego o 24 km na wschód Wałbrzycha oraz o 37 km na zachód Jeleniej Góry.

Kamienna Góra - u podnóża Gór Kruczych

Miasto założone na Górze Zamkowej przez Henryka I Brodatego istnieje już od XIII w. Kamienna Góra leżąca w Kotlinie Kamiennogórskiej to miasto położone nad rzeką Bóbr oraz przy drodze nr 5 prowadzącej do Lubawki, graniczącej z Czechami. Wartymi odwiedzenia miejscami tutaj są ruiny Zamku Grodztwo oraz Muzeum Tkactwa znajdujące się w barokowej kamieniczce. Położenie u podnóża Gór Kruczych zapewnia wyjścia na szlaki turystyczne. Większe miasta w pobliżu Kamiennej Góry to Wałbrzych (24 km), Karpacz (29 km), Jelenia Góra (37 km) oraz Wrocław (97 km).

Zabytkowe kamienice, ruiny zamku i laboratorium Hitlera – Kamienna Góra

Centralnym punktem miasta jest rynek otoczony zabytkowymi kamienicami. Nazywany jest też Placem Wolności. To miejsce spacerowe z ławeczkami i klombami. Znajdujący się na rynku klasycystyczny ratusz z XX w. jest siedzibą Urzędu Miasta. Jedną z zabytkowych kamienic zajmuje Muzeum Tkactwa prezentujące wystawy stałe dotyczące dziejów tkactwa ludowego, dawnych sprzętów domowych czy salonu mieszczańskiego oraz wystawy czasowe. Ciekawymi zabytkami sakralnymi wartymi odwiedzenia są kościół parafialny św. Piotra i Pawła z gotyckim prezbiterium. Mieści się on w południowo-zachodniej części starówki oraz kościół rzymskokatolicki Matki Bożej Różańcowej położony u podnóża Góry Parkowej. Góra Parkowa inaczej Kościelna (513 m n.p.m.) to szczyt północnej części Gór Kruczych. Na górze znajduje się mauzoleum ku czci zamordowanych w obozie koncentracyjnym Gross-Rosen oraz w obozach jenieckich. Jedną z pozostałości prac więźniów oraz robotników przymusowych są podziemne korytarze owianego tajemnicą laboratorium Hitlera, którego historię można odkryć odwiedzając Sztolnię Arado. Do Góry Parkowej biegnie odrestaurowana ścieżka prowadząca do pomnika ustawionego na cześć zmarłych w bitwach koło Trutnova z 1866 r. Ważnym zabytkiem są ruiny zamku rodu Schaffgotschów z XVI w. stojące na łąkach nad rzeką Bóbr. Bliska odległość gór zapewnia wyjścia na szlaki piesze: czerwony, niebieski, zielony oraz żółty oraz rowerowe: Cysterski Szlak Rowerowy, Obwodnica Dolomitowa oraz szlaki MTB. Rowerem można dojechać do okolicznych miejscowości, z których Gorzeszów oferuje ciekawą atrakcję dla najmłodszych - rezerwat „Głazy Krasnoludków”. Jest to układ naturalnego systemu labiryntów powstałych ze skałek różnego kształtu. Organizowane tam Święto Krasnali przyciąga rodziny z dziećmi. Ciekawym pomysłem na spędzenie dnia w okolicach Kamiennej Góry jest wycieczka do Czech lub w okolice Wieściszowic (13 km). Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach to zbiorniki rozlewające się na obszarze Rudaw Janowickich, niedaleko Rudawskiego Parku Krajobrazowego.