Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Muzeum Ustrońskiego im. Jana Jarockiego

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego

Ustroń położony w województwie śląskim nieopodal takich miejsc jak Beskid Śląski czy granica z Czechami, zapewnia niezapomniany czas i ciekawe możliwości zwiedzania oraz poznawania jego historii. Oferta turystyczna przygotowana jest bardzo dokładnie i przewiduje zarówno zabawę, jak i wartościowe informacje. Jednym z obowiązkowych przystanków jest Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego.

Ustroń z historią w tle

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego to miejsce, którego przeszłość sięga 1772 roku, kiedy to powstała tu huta żelaza. Obecnie w budynku gromadzone są informacje i eksponaty na temat przemysłowej działalności Ustronia. Taki charakter placówka ma nieprzerwanie od roku 1986. Hutnictwo, kuźnictwo oraz rolnictwo są tu tematami przewodnimi. Sposób przedstawienia informacji i możliwość spróbowania swoich sił w rzemieślnictwie sprawia, ze nawet najmłodsi chętnie tu zawitają.

Na szlaku zabytków

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego znajduje się na wyjątkowym szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego co sprawia, że jest często odwiedzanym miejscem. Już sama fasada budynków należących do muzeum jest imponująca, a zachowany oryginalny herb rodziny Habsburgów przyciąga zaciekawionych turystów.

Nie zapominajmy, że w pobliżu znajdują się inne atrakcje jak Muzeum Motocykli, rynek staromiejski wraz z zabytkowym ratuszem, Park Kościuszki i Biblioteka Miejska. Wszystko to sprawia, że zwiedzanie Ustronia staje się prawdziwą przyjemnością, a każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Warto monitorować kalendarz imprez tematycznych odbywających się w tym miejscu cyklicznie, gdyż większość z nich jest prawdziwą gadką dla koneserów sztuki i kultury ludowej.

Informacje dla turystów

Muzeum czynne jest:

  • poniedziałek 9:00 - 15:00
  • wtorek: 9:00 - 17:00
  • środa, czwartek, piątek: 9:00 - 15:00
  • sobota: 9:00 - 13:00
  • niedziela: 9:30 – 13:00

Cennik: bilet normalny – 4 zł, ulgowy – 2,5 zł.

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego znajduje się przy ulicy Hutniczej 3. Szczegółowe informacje dostępne pod adresem: http://www.muzeum.ustron.pl/

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Ustrońskiego im. Jana Jarockiego