Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Anny w Ustroniu

Kościół Św. Anny w Ustroniu

Ustroń to znana miejscowość uzdrowiskowa położona w zaciszu Beskidów Śląskich. Przede wszystkim można wybrać się w góry. Trasy są zróżnicowane zarówno pod kątem długości, jak i poziomu trudności, zatem każdy na pewno znajdzie coś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Warto również zapoznać się z pięknem okolicznych zabytków. Jednym z nich jest kościół św. Anny.

Kościół św. Anny w Ustroniu

Świątynia znajduje się on na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli beskidzkiej i swoim pięknem zachwyca każdego, kto ją zobaczył i odwiedził. Historia kościoła sięga XVIII wieku kiedy to w 1769 roku ufundował go Antoni Goczałkowski. Jest to drewniany kościół o konstrukcji zrębowej, którego prezbiterium - co bardzo ciekawe - zwrócone jest ku zachodowi. Wyposażenie kościoła pochodzi z późnego baroku. W ołtarzu głównym znajdują się rzeźby Boga Ojca w glorii oraz świętego Jakuba i Józefa. Znajduje się tam również obraz datowany na 1704 rok przedstawiający leonardiańską świętą Annę Samotrzeć. Warto jeszcze wspomnieć o niezwykle cennym elemencie, jakim jest obraz św. Krzysztofa znajdujący się po lewej stronie nawy.

Zwiedzanie kościoła św. Anny

Zwiedzanie kościoła jest darmowe. Jest to czynna świątynia, dlatego najlepiej zwiedzać świątynię poza godzinami mszy świętych. Wszelkie informacje znaleźć można na stronie: http://www.nierodzim.wiara.org.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Anny w Ustroniu