Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Linowy Bluszcz w Świnoujściu

Noclegi w pobliżu Parku Linowego Bluszcz w Świnoujściu

Park Linowy Bluszcz w Świnoujściu

Parki linowe to stosunkowo nowa forma rozrywki i spędzania czasu wolnego dla całych rodzin. Otwarty w ostatnim czasie tego typu obiekt „Bluszcz” w Świnoujściu znajduje się w ścisłym centrum miasta, obok Amfiteatru przy ulicy Jana Matejki.

Zróżnicowane trasy

Do jego budowy zużyto ponad 3 kilometry liny stalowej. Dla zwiedzających przygotowano dziewięć tras o różnym stopniu trudności, składających się z około stu przeszkód zawieszonych nawet 10 metrów nad ziemią. Poszczególne trasy oznaczone są kolorami i różnią się nie tylko poziomem zaawansowania, ale także liczbą przeszkód do pokonania. Najłatwiejsza z tras – biała pozwala na wspólne uczestniczenie w zabawie dzieciom i rodzicom. Na fioletowej czeka na nas tylko siedem przeszkód, ale trasę można pokonywać w parach. Polecana tylko odważnym i doświadczonym śmiałkom jest z kolei trasa czarna. Do wszelkiego rodzaju przeszkód zaliczają się między innymi: kładki, mosty birmańskie, wiszące kłody, zjazdy na tyrolce, skok na siatce czy skok Tarzana. Do atrakcji parku linowego należy również przejazd na monocyklu.

Bezpieczeństwo

Nad bezpieczeństwem odwiedzających czuwają wysoce wykwalifikowani instruktorzy posiadający certyfikaty krakowskiej AWF i Polskiego Związku Alpinizmu. Używany na terenie parku sprzęt to wysokiej klasy ekwipunek alpinistyczny firmy PETZL wykorzystywany przez profesjonalistów podczas wszelkich prac na wysokościach. Obiekt posiada też certyfikat bezpieczeństwa wystawiony przez instruktora PZA oraz systemy zgodne z normami UIAA. Każdy z uczestników przed rozpoczęciem zabawy zostaje odpowiednio zabezpieczony przez kadrę oraz otrzymuje kask alpinisty. Zabawa w parku linowym nie wymaga dużej sprawności fizycznej, ale osobom wysportowanym łatwiej będzie podejść do trudniejszych tras.

Informacje dla zwiedzających

W czasie trwania wakacji park czynny jest codziennie w godzinach 10:00-20:00. Poza okresem wakacyjnym obiekt czynny jest w godz. 11:00-19:00.

Ceny różnią się w zależności od rodzaju trasy. Za pojedyncze przejście jedną z najłatwiejszych tras zapłacimy 10 zł od osoby. W miarę wzrostu trudności trasy (i liczby przeszkód do pokonania) cena za przejście rośnie – 15 zł, 25 zł, 30 zł, 35 zł, aż do 40 zł za trasę granatową (z dwudziestoma trzema przeszkodami na drodze). Dodatkowo za 25 zł możemy skorzystać z pomocy instruktora podczas zmagań.

Więcej szczegółów do znalezienia na stronie www.parklinowybluszcz.pl

Polecane obiekty w pobliżu Parku Linowego Bluszcz w Świnoujściu