Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Stawa Młyny

Noclegi w ponliżu Stawa Młyny

Stawa Młyny

Świnoujście to jedno z tych miejsc nad polskim morzem, które bezapelacyjnie trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu. Można znaleźć tutaj naprawdę sporo atrakcji turystycznych, które są dostępne dla zwiedzających o każdej porze roku. Sporym zainteresowaniem ze strony turystów cieszy się stawa "Młyny".

Co to jest stawa "Młyny"? Gdzie można ją znaleźć?

Stawa "Młyny" to prawdziwy symbol Świnoujścia. Jest to znak nawigacyjny o sporych rozmiarach, który jest zlokalizowany u wejścia do portu, przy ujściu rzeki Świny do Morza Bałtyckiego. Do celów nawigacyjnych używane jest pulsujące światło, które można zobaczyć na szczycie. Konstrukcja o wysokości 10 m została pomalowana na biało, wobec czego jest doskonale widoczna. Ten charakterystyczny znak nawigacyjny powstał w latach 1873-1874. Jest to więc bardzo wiekowy obiekt, jednak jest już po licznych renowacjach, dzięki czemu nadal doskonale spełnia swoje funkcje. Z tym magicznym miejscem wiąże się również ciekawa miejscowa legenda. Jeśli myśląc o Świnoujściu masz przed oczami charakterystyczny wiatrak to jest to właśnie stawa "Młyny". Ten znak nawigacyjny w kształcie wiatraka jest chętnie wykorzystywany w celach promocyjnych przez miasto, a przybywający do Świnoujścia turyści niezwykle chętnie robią tu pamiątkowe zdjęcia.

Możliwość zwiedzania

Stawa "Młyny" jest częścią Falochronu Zachodniego. Godziny otwarcia obiektu są uzależnione jedynie od sztormów - wtedy z powodu zapewnienia bezpieczeństwa turystom jest on zamknięty. Można więc wybrać się tam o dowolnie wybranej porze. Warto zobaczyć stawę "Młyny" zwłaszcza wczesnym rankiem lub o zachodzie Słońca, gdyż widok wtedy jest naprawdę niezapomniany. Wybierając się na falochron wieczorem trzeba uważać, gdyż często krawędzie falochronu porastają glonami. Istnieje wtedy ryzyko wpadnięcia do wody, co jest bardzo niebezpieczne biorąc pod uwagę szybki nurt Świny. Trzeba zatem pamiętać, aby dla własnego bezpieczeństwa nie zbliżać się zbyt blisko do falochronu. Zwiedzanie Falochronu Zachodniego a w związku z tym i stawy "Młyny" jest całkowicie bezpłatne.

Polecane obiekty w ponliżu Stawa Młyny