Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Zdrojowy w Świnoujściu

Noclegi w pobliżu Parku Zdrojowego w Świoujści

Park Zdrojowy w Świnoujściu

Świnoujście to miasto, które jest bardzo atrakcyjnym turystycznie zakątkiem naszego kraju. Każdego roku do tego miejsca przyjeżdża mnóstwo turystów. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji tego miasta jest tutejszy Park Zdrojowy.

Lokalizacja i charakterystyka Parku Zdrojowego

Zabytkowy Park Zdrojowy w Świnoujściu jest położony na wschodniej stronie wyspy Uznam. Można go znaleźć pomiędzy ulicami Jachtową i Krzywoustego. Znalezienie tak dużego obiektu, jakim jest Park Zdrojowy (jego powierzchnia to aż 40 ha) nie będzie zbyt dużym wyzwaniem nawet dla najmniej zorientowanych w topografii Świnoujścia przybyszów.

Jego historia, podobnie jak historia całego nadmorskiego kurortu rozpoczęła się już w XVIII w. Przez wiele lat powiększano obszar parku i dzisiaj możemy obserwować naprawdę piękny układ alejek. Jest to idealne miejsce do spacerów o każdej porze roku, a szczególnie wiosną, kiedy to pojawiają się nowe rabaty kwiatowe. W Parku Zdrojowym można znaleźć wiele bardzo ciekawych okazów roślin. Znajduje się tu szczególnie dużo drzew takich, jak buki czy klony. Nie brakuje również mniejszych roślin - powojnika, bluszcza pospolitego czy chmielu zwyczajnego.

Park Zdrojowy to także miejsce pełne rzeźb. Jedną z najbardziej charakterystycznych jest rzeźba "Telesfora" przedstawiająca smoka. Otoczenie Parku jest naprawdę szczególne - można udać się tu na dziką plażę czy Fort Anioła. Nic dziwnego, że jest to ulubione miejsce spotkań mieszkańców Świnoujścia.

Warto wybrać się tu na spacer w szczególności w towarzystwie najmłodszych, gdyż czeka tu na nich niezwykle wiele atrakcji. Turyści przyjeżdżający do Świnoujścia mogą również skorzystać ze specjalnie przygotowanej ścieżki turystyczno-rekreacyjnej "Odkryj Park Zdrojowy jakiego jeszcze nie znałeś" i poznać wszystkie najciekawsze zakątki tego szczególnego miejsca.

Godziny otwarcia i cennik Parku Zdrojowego

Wstęp do Parku Zdrojowego jest całkowicie bezpłatny. Zwiedzenie obiektów zabytkowych znajdujących się w pobliżu Parku Zdrojowego wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Park Zdrojowy w Świnoujściu jest czynny przez cały rok.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Zdrojowego w Świoujści