Aktywne kryteria wyszukiwania
Sanok
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Sanok - oferta noclegu w Sanoku i okolice

  • 1

Noclegi Sanoka

Specyfika bazy noclegowej Sanoka polega na tym, że nie wykracza daleko poza centralną zabudowę miasta, a tym samym otoczona jest przez drogę krajową nr 28 (tzw. trasa karpacka łącząca Małopolskę z Podkarpaciem). To sprawia, że podróżując tą trasą (od strony Krosna i Jasła w kierunku Przemyśla) możemy zatrzymać się w zajazdach i domach tuż przy głównej drodze, będąc tym samym ok. 1,5 km od zabytkowego rynku. Największe prawdopodobieństwo znalezienia noclegu mamy jadąc od strony Leska i miejscowości Zagórz (w okolicy Zamku Sobień), podążając trasą nr 84 (z Krościenka przez Ustrzyki Dolne). Co trzeci nocleg w Sanoku, ma charakter agroturystyki, jednak większą liczbę miejsc zapewnią hotele oraz ośrodki wypoczynkowe. Pierwsze z nich mieszczą się w ścisłym centrum i są najdroższe (240 m obok Zamku Królewskiego oraz 400 m od Galerii Sanok) oraz nieco dalej, w pobliżu Parku Miejskiego im. Adama Mickiewicza (źródełko Chopina). Tani ośrodek wypoczynkowy (z kempingiem) znajdziemy po prawym brzegu Sanu (ul. Gajowa), ok. 1 km od Rynku Galicyjskiego (Skansen w Sanoku - replika miasteczka galicyjskiego przy Muzeum Budownictwa Ludowego, stanowiąca ciekawą atrakcję turystyczną). Korzystne noclegi dla wycieczek szkolnych oferuje także schronisko (przy ul. Konarskiego), skąd najbliżej do dworca PKP (1 km). Ceny noclegów mieszczą się w granicach od 15 do 100 zł, a co drugi obiekt ma w swojej ofercie także wyżywienie.

Sanok – Podkarpackie skarby

Miasto założone w X w. przez Celtów. Pięknie położone u podnóży Białej Góry nad rzeką San status miejski uzyskało w 1339 r. To jedno z najstarszych miast Rzeczypospolitej i jeden z najdalej wysuniętych na południowy-wschód ośrodków w kraju. Miasto rozkwitło w okresie XIV-XVI w., a szczególnie za czasów Władysława Jagiełły. Później w XIX w. powstały tu kopalnie ropy naftowej i rafineria (przed 1884 r.) - jedne z pierwszych na świecie. Współczesny Sanok to nadal dobrze uprzemysłowione miasto, słynące z Fabryki Autobusów „Autosan” oraz rozwiniętego przemysłu chemicznego i górnictwa naftowego. Istnieje tutaj również dobrze rozwinięta gospodarka leśna oraz przemysł drzewny. Miasto doceniane jest także turystycznie – położone w Kotlinie Sanockiej, stanowi dobrą bazę wypadową w Bieszczady. Znajduje się tutaj także wiele cennych zabytków i arcydzieł malarskich. W Sanoku urodził się i mieszkał przez blisko 50 lat malarz i rzeźbiarz - Zdzisław Beksiński. Miasto leży przy drogach krajowych nr 28 oraz 84. Miasto leży 44 km od Krosna, w odległości 68 km od Przemyśla i 77 km od Rzeszowa.

Sanok – brama w Bieszczady

Najstarsze zabytki w mieście datowane są na XIV w. Powstał wówczas renesansowy Zamek Królewski, którego pierwszym właścicielem był król Kazimierz Wielki. Obecnie mieści się w nim regionalne Muzeum Historyczne. Można tam obejrzeć kolekcję ikon – ponad 200 sztuk z okresu od XVI w. - XX w. W dobudowanym skrzydle zamku znajduje się Podkarpackie Centrum Sztuki Współczesnej im. Zdzisława Beksińskiego, który przez większość swojego życia związany był z tym miastem. Galeria stała się jedynym spadkobiercą wszystkich prac malarza. Na terenie miasta znajduje się również inna wyjątkowa instytucja - Muzeum Budownictwa Ludowego, które jest największym w Polsce muzeum pod względem ilości zgromadzonych przedmiotów. Wystawy muzeum skupione są wokół tematyki kultury ludowej, gospodarki, przemysłu regionalnego, budownictwa mieszkalnego oraz sakralnego. Obiekt posiada unikalną kolekcję malarstwa cerkiewnego (z XVI-XIX w.). Interesującym miejscem jest Archikatedralny Sobór Prawosławny Świętej Trójcy. Znajdują się tam barokowe ołtarze, XVII-wieczna Cudowna Ikona Matki Boskiej Sanockiej, polichromie oraz ikonostas z XIX w. W Sanoku można także zobaczyć secesyjną willę mieszczańskiej rodziny Zaleskich zaprojektowaną przez Beskińskiego i przypominającą wille weneckie. Wśród wydarzeń kulturalnych warto wziąć udział w organizowanym w Sanoku Festiwalu im. Adama Didura - muzyka poważna i operowa. W ramach imprez sportowych odbywają się tu biegi górskie na dystansie 10-50 km oraz Bieszczadzki Wyścig Górski.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.