Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Zamek Królewski w Sanoku

Noclegi w pobliżu Zamku Królewskiego w Sanoku

Zamek Królewski w Sanoku

Zamek Królewski w Sanoku jest obecnie siedzibą Muzeum Historycznego w Sanoku. Turyści na pewno nie będą mieli problemu z odnalezieniem tego wartościowego miejsca, ponieważ znajduje się ono przy ulicy Zamkowej, w sąsiedztwie krajowej drogi nr 28, wiodącej z Nowego Sącza w stronę Przemyśla.

Powstanie

Budowla powstała za czasów Kazimierza Wielkiego, wydarzenie to datuje się mniej więcej po 1341 roku. Właśnie w tym miejscu Władysław Jagiełło miał wesele z Elżbietą Granowską, swoją trzecią żoną. Natomiast po śmierci Jagiełły, na zamku Królewskim w Sanoku mieszkała jego czwarta żona Zofia. Zamek nie zachował się w swoim oryginalnym średniowiecznym układzie, ponieważ na specjalne polecenie królowej Bony, przebudowano go w panującym na tamten czas stylu renesansowym. W późniejszym okresie zamek był jeszcze wielokrotnie przebudowywany, a także rozbierany. Należy pamiętać, że ten obiekt podczas zaborów znajdował się pod panowaniem rządów austriackich. Prace konserwacyjne oraz renowacyjne zakończyły się pod koniec XX wieku.

Obecnie mieści się w tym miejscu siedziba Muzeum Historycznego w Sanoku. Jest to jednocześnie wyjątkowe miejsce, w którym możemy zainteresować się wspaniałą twórczością Zdzisława Beksińskiego. Oczywiście na terenie muzeum odbywają się nieustannie różnego rodzaju wystawy sezonowe, ale i także stałe. Do nich – oprócz wystawy Zdzisława Beksińskiego – zaliczają się także wystawy sztuki sakralnej, czy też sztuki cerkiewnej.

Zwiedzanie

Ceny biletów: normalny 15 zł, ulgowy 11 zł, rodzinny 43 zł. Zwiedzając Zamek Królewski można również wynająć przewodnika, jest to koszt wahający się od 50 zł do około 65 złotych. Wszystko zależy od tego, w jakim języku ma być prowadzona wycieczka po Muzeum Historycznym.

Godziny otwarcia: od kwietnia do października:

  • poniedziałek - od 8:00 do 12:00
  • od wtorku do niedzieli - od 9:00 do 17:00

Od listopada do marca

  • poniedziałek - od 8:00 do 12:00
  • wtorek, środa - od 9:00 do 17:00
  • od czwartku do niedzieli - od 9:00 d0 15:00

Więcej szczegółowych informacji na: http://www.muzeum.sanok.pl/pl/

Polecane obiekty w pobliżu Zamku Królewskiego w Sanoku