Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Rymanów-Zdrój - oferta noclegu w Rymanowie-Zdroju i okolice

Baza noclegowa w Rymanowie-Zdrój

Do Rymanowa-Zdroju chętnie przybywają nie tylko kuracjusze, ponieważ jest to malowniczo położona miejscowość. Ponad 40% obiektów noclegowych w miejscowości i jej okolicy stanowią agroturystyki. Są to szczególnie oferty dla osób, które chcą wypocząć w ciszy i spokoju, blisko natury. W samej wiosce znajdziemy także kwatery prywatne i pokoje gościnne, umiejscowione pomiędzy Szpitalem Eskulap a Sanatorium Teresa. Ciekawym obiektem jest sanatorium „Maria”, które znajduje się w dawnym pensjonacie-willi „Pod Matką Boską”, zbudowanym w stylu secesyjnym. Osoby, którym zależy na lepszym standardzie noclegu, mogą wybrać nocleg w hotelu, który znajduje się niedaleko Parku Zdrojowego. Również w pobliskim Rymanowie znajduje się kilka agroturystyk, zajazd i hotel – to dobra opcja dla osób, które są w okolicy przejazdem, ponieważ obiekty leżą przy drodze krajowej nr 28.

Rymanów-Zdrój – Podkarpackie uzdrowisko

Słynne uzdrowisko, w którym przebywał arcyksiążę Albrecht, stryj austriackiego cesarza Franciszka Józefa, Stanisław Wyspiański, Kazimierza Przerwa-Tetmajer czy Kornel Makuszyński. Występowała tu również Hanka Ordonówna czy Mieczysław Fogg. Uzdrowisko nad rzeką Tabor wśród szczytów górskich Beskidu Niskiego. Rymanów-Zdrój to miasteczko założone przez Annę i Stanisława Potockich, których syn podczas spaceru odkrył źródło wody leczniczej. To dało początek rozbudowie ujęć wodnych i powstawaniu pierwszych pensjonatów. Obecnie rozbudowana infrastruktura sanatoryjna oraz liczne szlaki piesze i rowerowe sprawiają, że wioska jest znaczącym ośrodkiem wypoczynkowym w regionie. Rymanów-Zdrój leży przy drodze wojewódzkiej nr 887, w pobliżu znajduje się Krosno (20 km), Sanok (30 km) oraz Rzeszów (75 km).

Rymanów-Zdrój – królewskie sanatoria

Uzdrowisko w Rymanowie-Zdroju posiada unikalny mikroklimat będący połączeniem cech klimatu górskiego i morskiego. Wysoka zawartość jodu i bromu w powietrzu, a także wody mineralne sprzyjają leczeniu chorób układu oddechowego i pokarmowego. W Rymanowie-Zdroju swoje źródło mają słynne wody - „Tytus”, „Celestyna” oraz „Klaudia”. Zwiedzanie uzdrowiska najlepiej rozpocząć od pijalni wód, przechodząc następnie obok szpitala „Eskulap”, przez most na rzece Tabor, mijamy figurę Chrystusa z krzyżem, pensjonat „Opatrzność” z 1881 r. czy sanatorium „Gołąbek”, w którym mieszkała rodzina Potockich podczas wojny. Rymanów-Zdrój leży na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego prowadzącego na Baranią Górę i na Babią Górę. Przez uzdrowisko biegną również ścieżki zdrowia oraz szlaki rowerowe (szlak etnograficzny, szlak między zdrojami). W wiosce odbywają się Jarmarki Staroci i Rzemiosła Artystycznego, koncerty kapeli ludowej „Rymanowianie”, a także zawody rowerowe i biegi uliczne.