Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Uherce Mineralne - oferta noclegu w Uhercach Mineralnych i okolice

Baza z noclegami w Uhercach Mineralnych

Przez miejscowość przebiega droga krajowa nr 84 (Lesko-Ustrzyki Dolne, część tzw. Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej) oraz droga wojewódzka nr 895 (do Myczkowa), wzdłuż której ulokowana jest większa część bazy noclegowej Uherzec Mineralnych. Przez wieś biegnie także linia kolejowa, prowadząca z Zagórza, przez Krościenko, do Chyrowa (Ukraina). Poprzez swoje położenie Uherce Mineralne mogą być traktowane jako miejscowość „przelotowa”, lecz gdy ktoś odwiedzi ją chociaż raz, stanie się ulubionym miejscem wypoczynku. Niespełna połowę wszystkich obiektów noclegowych stanowią agroturystyki, a ¼ ofert to domki letniskowe. Pierwsze z nich znajdziemy wjeżdżając do Ucherzec od strony północnej, zjeżdżając z Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej i mijając rzekę Olszankę. Gospodarstwa agroturystyczne w tej części wsi położone są najbliżej stacji kolejowej (ok. 350-400 m), która stanowi początek trasy Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych. Jadąc w głąb wsi, nocleg znajdziemy w promieniu ok. 100 m od Kościoła św. Stanisława oraz ruin dawnego dworu, będąc cały czas w pobliżu trasy prowadzącej w kierunku Jeziora Solińskiego. Pobyt w Uhercach Mineralnych to okazja to odwiedzenia pobliskich miejscowości tj. Zwierzyń (z hydroelektrownią na rzece San, 3 km na południowy-zachód) oraz Myczkowce (4 km w okolice Jeziora Myczkowskiego – tereny rekreacyjne o walorach uzdrowiskowych).

Uherce Mineralne – Bieszczady i malownicze wioski

Jedna z najstarszych wsi bieszczadzkich, która prawdopodobnie istniała już w okresie książąt ruskich. Jej powstanie wiąże się z napływem ludności węgierskiej, która osiedlała się na tych terenach. Uherce Mineralne leżą u podnóża pasma Żukowa i stanowią dogodną bazę wypadową w Bieszczady. To także ciekawa historycznie miejscowość z licznymi zabytkami, takimi jak dwór obronny Herbutów, oraz z przyrodniczymi osobliwościami – m.in. rezerwat przyrody Bobry w Uhercach. Miejscowość leży przy drodze nr 84 i 895, w pobliżu Leska (6 km), Polańczyka (17 km), Ustrzyk Dolnych (18 km) i Sanoka (20 km) oraz w odległości 64 km od Krosna i 95 km od Rzeszowa.

Uherce Mineralne – bobry i drezyny

Będąc w Uhercach warto wybrać się na szlak. Możemy tu podziwiać wodospad na Olszance, który jest najszerszym z regionalnych wodospadów, liczy bowiem na szerokość aż 38 m, a wysoki jest na 2,5-3 m. Najłatwiej dojść tu szlakiem ekomuzeum „W krainie bobrów”, co stanowi kolejną atrakcję tej okolicy. Oprócz żyjącej tu koloni bobrów, można podziwiać także łęgi wierzbowo-topolowe czy potok Olszanki. Inne przyrodnicze niespodzianki okolicy to pozostałości po podworskim parku w postaci kilkunastu lip i pojedynczych jesionów, grabów, topoli i klonów. Warto także przejść się ścieżką przyrodniczą na pasmo Żukowca czy żółtym szlakiem spacerowym przez Dużą Olszanicką Polanę. Oprócz przyrody, warto obejrzeć miejscowe zabytki, takie jak dwór obronny Herbutów z XVI wieku z dębowym parkietem w arabeskowe wzory czy kościół św. bp Stanisława z późnobarokowym wystrojem wnętrz i unikalnym murem obronnym z otworami strzelniczymi. W Uhercach znajduje się także baza największej w Polsce turystycznej wypożyczalni drezyn rowerowych, którymi można pokonać piękną trasę kolejową, liczącą już ponad 140 lat. Z Uherzec drezynami można się udać do Ustrzyk Dolnych lub Zagórza. Co roku w miejscowości i okolicy odbywają się ciekawe wydarzenia, takie jak Dzienny Maraton Rzeźnika, Karpacki Jarmark Turystyczny czy Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki.