Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi W okolicy Amfiteatru

Amfiteatr w Polańczyku

Przepięknie położony amfiteatr w Polańczyku, położonej w Bieszczadach stolicy gminy Solina, co roku przyciąga wielu turystów i kuracjuszy. Warto odwiedzić go zarówno przy okazji jednej z wielu imprez kulturalnych, które się tam odbywają, jak i zupełnie bez okazji, w środku spokojnego dnia, aby docenić jego kameralny urok.

Lokalizacja

Amfiteatr zwraca uwagę przede wszystkim swoją malowniczą lokalizacją. Jest położony przy ulicy Zdrojowej, w sąsiedztwie jeziora Solińskiego. Otaczają go drzewa, a dojście do miejsc przeznaczonych dla widzów prowadzi przez piękny park. Urokliwe otoczenie sprawia, że nawet w dni, w których w amfiteatrze nie odbywają się żadne imprezy, można tam odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Roztaczający się z amfiteatru widok na jezioro Solińskie budzi zachwyt o każdej porze roku.

Historia

Amfiteatr został oddany do użytku 24 sierpnia 2014. Od tego czasu regularnie odbywają się tam różnego rodzaju imprezy i wydarzenia kulturalne. Łączny koszt inwestycji wyniósł 1, 2 mld złotych. Pieniądze w 90% pochodziły ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach realizacji projektu „Polańczyk i Schidnica – wykorzystajmy razem nasz potencjał turystyczny i kulturowy dla poprawy konkurencyjności Bieszczadów”. Projekt obejmował również wybudowanie bliźniaczego amfiteatru w ukraińskiej Schidnicy. Generalnym wykonawcą amfiteatru w Polańczyku było Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane.

Informacje praktyczne

Amfiteatr posiada ponad 1500 miejsc stojących i ponad 500 miejsc siedzących. Łącznie obiekt może pomieścić równocześnie ponad 2000 widzów. Do ich dyspozycji są zewnętrzne toalety oraz ścieżki spacerowe nad jeziorem. Cały teren jest oświetlony. Nad brzegiem jeziora znajdują się rozległe tereny rekreacyjne stanowiące idealne miejsce do spokojnego wypoczynku. Scena amfiteatru jest wyposażona w profesjonalne systemy nagłośnienia i oświetlenia oraz w wygodne zaplecze techniczne. Umożliwia to organizację różnego rodzaju imprez, w tym jednej cyklicznej, odbywającej się co roku pod nazwą „Bieszczadzkie Spotkania Kulturowe”. Informacje o bieżących wydarzeniach organizowanych w amfiteatrze można znaleźć na stronie: https://www. facebook. com/polanczyk. amfiteatr/.

Polecane obiekty W okolicy Amfiteatru