Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu tras turystycznych z Wołkowyi

Trasy turystyczne z Wołkowyi

Wołkowyja to niewielka, lecz niezwykle urokliwa wioska położona wśród niewysokich szczytów Bieszczad. Miejscowość słynie przede wszystkim z położenia nad brzegiem malowniczego Jeziora Solińskiego – to największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce. Znajdziemy tu także największą, polską zaporę, w której znajduje się elektrownia otwarta dla zwiedzających. Spiętrzone wody Sanu i Solinki zalały znaczne obszary i utworzyły ogromne Jezioro Solińskie W trakcie budowy zlikwidowano kilka wsi, a łącznie wysiedlono prawie 3 tys. osób. Wszelkie zagrody, cerkwie, czy inne cenne budynki zniszczono lub przeniesiono. Ekshumowano nawet szczątki z cmentarza. Jeziora Solińskie i Myczkowskie to jedne z największych atrakcji w Bieszczadach. Wokół nich powstała atrakcyjna infrastruktura turystyczna, a także wytyczono wiele ścieżek turystycznych.

Rowerem przez szlaki

Przez Wołkowyję przebiega zielony szlak, biegnący z Zagórza przez Lesko, Polańczyk na Krysową (840 m), dalej szlakiem czarnym można dotrzeć do Połoniny Wetlińskiej – to prawdziwa perła Bieszczad. Dla doświadczonych, wytrwałych i zaprawionych rowerzystów dostępny jest Szlak „Zielony Rower R 61 Greenway Karpaty Wschodnie” oznakowany kolorem niebieskim i prowadzący w najdalsze zakątki Bieszczadów. Trasa należy do europejskiej sieci szlaków dziedzictwa przyrodniczo–kulturowego, zwanych GREENWAYS. Przebiega przez teren trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy wokół Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Karpaty Wschodnie. Jego pokonanie daje możliwość poznania Karpat – ich historii, kultury oraz oczywiście krajobrazów. Szlak gwarantuje niezapomnianą przygodę przez parki narodowe i rezerwaty przyrody.

Magia Bieszczad

Równie ciekawy jest szlak „Zielony Rower 3A Solina” (znaki niebieskie), który biegnie przez sąsiadujące wioski i widokowe doliny Górzanki, Bereźnicy, Myczkowa i Polańczyka. Należy jednak uważać, gdyż w niektórych odcinkach trasa jest dosyć wymagająca. Zielony Rower Bieszczady – to kolejna propozycja na niezapomnianą wycieczkę po magicznych zakątkach Bieszczad. Większa część trasy przebiega po drogach utwardzonych, dlatego jest przejezdna niemalże przez cały rok, nawet zimą, gdyż leśnicy zwożą tędy drewno z lasu. W tym okresie Bieszczady przykrywają się białym puchem, zamieniając się w magiczną, baśniową krainę.

Polecane obiekty w pobliżu tras turystycznych z Wołkowyi