Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Cisna - oferta noclegu w Cisnej i okolice

Noclegi w Cisnej

Najwięcej miejsc noclegowych znajdziemy w centrum wsi Cisna – niedaleko pomnika Poległym w Walce o Utrwalenie Władzy Ludowej i Gminnym Centrum Kultury i Ekologii. Tutaj też znajduje się najwięcej knajp i restauracji oraz sklepów. W centrum mieszczą się kwatery prywatne i pokoje gościnne, kilka domków letniskowych dla osób, którym zależy na większej prywatności oraz ośrodki wypoczynkowe. Turyści, którym zależy na spokoju, mogą znaleźć nocleg w pobliskich miejscowościach, mniej rozwiniętych turystycznie niż centrum Cisnej – w Dołżycy czy okolicach Przysłupu i Strzebowisk jest wiele agroturystyk, kilka domków letniskowych oraz pensjonatów. Luksusowe warunki i dodatkowe opcje, takie jak zabiegi SPA znajdziemy w leżącym niecałe 15 km od Cisnej hotelu (jednym z niewielu w tej okolicy) w miejscowości Smerek.

Informacje o Cisnej

Podkarpacka miejscowość, której właścicielem był ojciec Aleksandra Fredry, została opisana w pamiętnikach wybitnego pisarza. Atrakcyjnie położona w dolinie Solinki na terenie Bieszczad, na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego, który w całości jest najdłuższym szlakiem górskim w Polsce i liczy ok. 500 km. Zaś gmina Cisna jest najmniej zaludnioną gminą w kraju. Położona w odległości ok. 50 km od Sanoka oraz Ustrzyk Dolnych, nieopodal bieszczadzkiego Parku Narodowego. Przy Cisnej krzyżują się dwie drogi wojewódzkie o numerze 893 i 897. Dojazd jest tu możliwy autobusami PKS lub prywatnymi busami z Sanoka.

Cisna i bieszczadzkie wędrówki

Cisna to uzdrowisko od 1974 r, gdzie aktywne spędzenie czasu umożliwiają dwa szklaki turystyczne. Jeden prowadzący do Wołosania – szczytu w Bieszczadach Zachodnich, natomiast drugi do Przełęczy nad Roztokami Górnymi na granicy Polski i Słowacji. Trasy rowerowe prowadzą od Przełęczy Hyrcza aż do Solinki czy też od Cisnej do Przełęczy Żebrak. W uzdrowisku można obejrzeć najstarszy grób w Bieszczadach z 1842 r. czy pomnik osób poległych w czasie II wojny światowej podczas obrony przed oddziałem UPA. Obok figury są także zrekonstruowane umocnienia, mające bronić przed atakami wojsk. Wart obejrzenia jest również ponad 100-letni murowany kościół św. Stanisława Biskupa. Na terenie Cisnej oraz okolic funkcjonuje Bieszczadzka Kolej Leśna, czyli legendarna bieszczadzka ciuchcia, której początki sięgają 1898 r. Stacja początkowa Majdan wita turystów zabytkowym budynkiem oraz małymi, historycznymi wagonikami. Miejscem wartym odwiedzenia jest również kultowa knajpa Siekierezada. Miejsce znane z rozwieszonych szatańskich łbów, siekier, poroży zwierząt, ale także galerii obrazów i rzeźb bieszczadzkich artystów. W Cisnej cyklicznie odbywają się imprezy sportowe, takie jak Ultra Maraton Bieszczadzki (edycja letnia i zimowa) oraz Rzeźnicki Festiwal Biegowy. Każdego sierpnia organizowane są również Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką Rozsypaniec, w trakcie których mają miejsce koncerty, konkursy fotograficzne i poetyckie, targi, wystawy oraz spotkania z artystami.

Ciekawe miejsca w okolicy


Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.