Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Wołkowyja - oferta noclegu w Wołkowyji i okolice

Noclegi w Wołkowyi

Baza noclegowa w Wołkowyi koncentruje się głównie przy zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego na obszarze, gdzie z Małej Pętli Bieszczadzkiej zjechać można w ul. Słoneczną. Wzdłuż tej drogi pojawiają się pierwsze kwatery (domki i pokoje), położone najbliżej (300 m) od szlaków pieszych i rowerowych oraz Jeziora Solińskiego (możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego). Z ul. Słonecznej najszybciej dojechać także do uzdrowiskowego Polańczyka (7 km na północ). W rozwidleniu ulic Słonecznej i Szkolnej, najłatwiej o domki letniskowe, które najchętniej wybierane są przez grupki przyjaciół (to najtańsza opcja) i rodziny, liczące na atrakcje dla swoich pociech (stadnina koni, paintball, quady). W okolicy ul. Cichej wynająć można apartament (w przystępnej cenie), skąd blisko na szczyt Plisz (583 m n.p.m.), stanowiący świetny punkt widokowy na tereny „bieszczadzkiego morza”.

Informacje o Wołkowyi

Malowniczo położona wieś na Podkarpaciu nad Jeziorem Solińskim, która stanowi ośrodek sportów wodnych i bazę wypadową w pobliskie Bieszczady. Wołkowyja założona została w połowie XV w. przez rodzinę rycerską Balów, a jej nazwa oznacza miejsce, gdzie wyją wilki. Miejscowość o wielokulturowych korzeniach, gdzie żyli także grekokatolicy, została silnie zniszczona w wyniku prześladowań miejscowej ludności w czasie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Obecnie turystyczne i krajobrazowe walory gminy Solina przyciągają w to miejsce wielu turystów, także zimą. Wołkowyja leży w pobliżu Polańczyka (7 km) i Soliny (16 km), w odległości 29 km do Ustrzyków Dolnych i 38 km do Sanoka.

Wodne atrakcje w Wołkowyi

Wołkowyja leżąca nad Jeziorem Solińskim jest wspaniałym miejscem dla fanów sportów wodnych, a także dla miłośników szlaków pieszych i rowerowych (szlak rowerowy Greenway Karpaty Wschodnie) oraz dla wędkarzy. Zimą są tu czynne wyciągi narciarskie. Wśród interesujących zabytków w miejscowości znajduje się kościół św. Maksymiliana Kolbego, we wnętrzu którego podziwiać można XVI-wieczny obraz Świętej Rodziny. Wcześniej w Wołkowyi była również greckokatolicka cerkiew, która z powodu spiętrzenia wód solińskich musiała zostać rozebrana i przeniesiona w inne miejsce. Taki sam los spotkał zabytkowy kościół rzymskokatolicki. Wyposażenie z kościoła i cerkwi przeniesiono pod cerkiew w Górzance. Na miejscu, gdzie pierwotnie stał kościół, postawiono na Zalewie Solińskim pamiątkową boję z trzema flagami, a po cerkwi zachowały się wyłącznie fundamenty i murowana dzwonnica. Wołkowyję przebiega zielony szlak turystyczny z Zagórza na Krysową (840 m n.p.m.)

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Wołkowyji

 • Który hotel w Wołkowyji ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Wołkowyji oferuje ośrodek wypoczynkowy "Ośrodek Wypoczynkowy Rajskie". Umożliwia zakwaterowanie 118 osób.
 • Który nocleg w Wołkowyji znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Wołkowyji znajduje się agroturystyka "Gospodarstwo Agroturystyczne Watra".
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Wołkowyji?

  Wołkowyja - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Cerkiew św. Paraskewy w Górzance" czy "Trasy turystyczne z Wołkowyi". Warto również polecić "Amfiteatr w Polańczyku" i "Muzeum Kultury Bojków w Polańczyku"
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Wołkowyji?

  Wołkowyja to miasto w którym znajdziesz około 98 noclegów.
 • Która oferta w Wołkowyji ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się kwatera prywatna "Pokoje Gościnne Organistówka".
 • Gdzie w Wołkowyji znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Wołkowyji ma schronisko "Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Górzance". Przenocujesz tam już za jedyne 13 złotych.