Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Nowęcin - oferta noclegu w Nowęcinie i okolice

Noclegi w Nowęcinie

Nowęcin, z każdym rokiem staje się coraz bogatszą alternatywą wobec bazy noclegowej w sąsiadującej Łebie (oddalonej o zaledwie 3 km). Z tego powodu, najwięcej obiektów powstało przy ulicy łączącej te miejscowości (Nowęcińska) oraz w centrum wsi (gdyż stąd najbliżej do jeziora Sarbsko). Najczęściej spotkamy kwatery prywatne (ok. 33% wszystkich obiektów), a noclegów o wyższym standardzie należy szukać w istniejącym tu hotelu (najdroższy nocleg w odrestaurowanym XV-wiecznym zamku) oraz w willi. Tuż obok dawnego pałacyku, znajdziemy dwie stadniny koni, a nauka jazdy w siodle i przejażdżki nad jezioro będą świetną atrakcją podczas rodzinnych wakacji. Tańsze noclegi mamy okazję znaleźć praktycznie w obrębie każdej przecznicy ul. Nowęcińskiej, najbliżej jeziora (200-300 m) będą to domki letniskowe (w pobliżu wypożyczalnia sprzętów wodnych oraz melexów i las) oraz domy wypoczynkowe. W okolicy ul. Łebskiej, znajdziemy pokoje i pensjonaty, skąd najłatwiej będzie wrócić na trasę do Lęborka (30 km), Wejherowa, Redy i do Trójmiasta. Obiekty położone wzdłuż ul. Nowęcińskiej (jadąc na zachód) będą wymarzonym miejscem do zwiedzenia Łeby (blisko do deptaku – ul. Kościuszki, prowadzącego wprost do portu jachtowego i na plażę). Noclegi na granicy Nowęcina i Łeby pozwolą pieszo lub rowerem dostać się do miasteczka i poznać okoliczne atrakcje (Kościół św. Jakuba, Park Dinozaurów, naturalny labirynt, latarnia morska i wiele innych).

Nowęcin – Bałtyk i Jezioro Sarbsko

Niewielkie letnisko nad Bałtykiem zlokalizowane nad brzegiem Jeziora Sarbsko, a także w bliskiej odległości od Morza Bałtyckiego. Popularna miejscowość wypoczynkowa i raj dla miłośników windsurfingu. Maksymalna głębokość jeziora to zaledwie 3,2 m, jednak w wielu miejscach wynosi ona tylko 1 m. Dzięki niskiej głębokości oraz dużej powierzchni całego zbiornika jest ono idealne do nauki windsurfingu. W Nowęcinie funkcjonują liczne szkoły nauczające tego sportu, a także wypożyczalnie sprzętu wodnego. Nowęcin położony jest przy drodze wojewódzkiej nr 214, w pobliżu Łeby (3 km), Lęborka (30 km), Białogóry (38 km), Karwi (56 km), Słupska (62 km) oraz od Władysławowa (65 km).

Nowęcin – malownicze przedmieście Łeby

Główną atrakcją tego nadmorskiego miasteczka jest położenie nad Morzem Bałtyckim. Symbolem Nowęcina jest neogotycki pałac Wejherów leżący nad brzegiem Jeziora Sarbsko. Pałac ma nieregularny układ, ponieważ przeszedł liczne przebudowy. Zabytek wyróżnia sześciokondygnacyjna wieża, uroku dodaje starodrzew otaczający posesję. Dookoła Jeziora Sarbsko prowadzą ciekawe trasy rowerowe, doskonałe na krajoznawcze wycieczki. W Nowęcinie mieści się ośrodek jazdy konnej - jest to jedno z ciekawych miejsc nad morzem, gdzie można wybrać się na nadmorską konną przejażdżkę. Nowęcin jest klimatyczną osadą rybacką, ale położona obok Łeba oferuje interesujące wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Summer Amber Festival w Łebie to muzyczna impreza, którą każdego roku uświetniają najlepsi wykonawcy i zespoły muzyczne. Sportowe atrakcje zapewniają odbywające się w Łebie majowe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w wędkarstwie morskim.