Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Deptaka w Łebie

Deptak w Łebie

Łeba to jedna z nadmorskich miejscowości chętnie odwiedzania w sezonie letnim przez turystów. Mimo swoich nie największych rozmiarów, poza wspaniałą plażą i morzem, oferuje wczasowiczom kilka ciekawych miejsc i zabytków, które warto odwiedzić. Jednym z takich miejsca jest deptak spacerowy w Łebie, czyli Aleja Prezydentów RP. Miejsce to określane jest także mianem Ścieżki Czasu.

Wielkie atrakcje w małej miejscowości

W 2011 roku ulica Kościuszki została przekształcona w deptak z kostki granitowej bez możliwości poruszania się pojazdów spalinowych. Powstała tam Aleja Prezydentów, wzdłuż której rozmieszczone są kamienne obeliski zdobione granitowymi płytami zawierającymi odciski dłoni polskich prezydentów. Otwarcie alei uświetniła córka prezydenta Polski na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego – Jadwiga Kaczorowska. Odciski prezydentów Polski obecne w Alei Prezydentów należą do Ryszarda Kaczorowskiego, Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego oraz Bronisława Komorowskiego.

Wyjątkowym obeliskiem jest ten należący do Wojciecha Jaruzelskiego. Odmienność jego prezydentury została podkreślona umieszczeniem jego odcisku dłoni w rozłupanym kamieniu. Obelisk Wojciecha Jaruzelskiego wzbudza największe emocje związane z przeszłością i formą sprawowanej prezydentury, a ambiwalentne odczucia wielu osób do dzisiaj budzą wątpliwości, co do zasadności umieszczenia płyty w Alei Prezydentów. Burmistrz miasta Łeba zapowiedział, że to nie koniec i następne zaproszenia dla prezydentów są kwestią czasu. W planach są także odciski prezydentów zagranicznych.

Pomysłowość i realizacja Alei Prezydentów w Łebie doczekała się także uznania przez Związek Miast Bałtyckich. Miasto otrzymało nagrodę w plebiscycie „Hit Turystyczny Roku 2011 ”

Polecane obiekty w okolicy Deptaka w Łebie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!