Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Choczewo - oferta noclegu w Choczewie i okolice

Nocleg w Choczewie

Choczewo to niewielka miejscowość, w której można znaleźć wygodny i komfortowy nocleg. W samej wiosce znajdziemy pokoje gościnne i domek letniskowy, co może być dobrą opcją dla osób, które chcą spędzać urlop na wędkowaniu lub opalaniu nad pobliskim Jeziorem Choczewskim. Znacznie więcej obiektów jest jednak w pobliskich miejscowościach. Najwięcej czeka na nas domków i domów letniskowych, szczególnie w Kopalinie i Lubiatowie (to tylko 10 min. jazdy samochodem od Choczewa). Domki te położone są 2 km od morskiego brzegu, więc jest to dobra opcja dla osób, które chcą korzystać z bałtyckich plaż, a zależy im na tanim rozwiązaniu i dużej dozie prywatności. Także w Sasinie znajdziemy wiele obiektów, a wśród nich agroturystyki, w okolicy ul. Cisowej i kościoła Miłosierdzia Bożego. Osoby, które zainteresowane są wyższym standardem noclegu i dodatkowymi opcjami, takimi jak zabiegi oraz SPA, powinny udać się do jedynego w okolicy hotelu - Pałac Ciekocinko. Atrakcją jest sam budynek – jest to zabytkowy pałac z 1906 r. z apartamentami w stylu secesyjnym, art deco i biedermeier.

Informacje o Choczewie

Urokliwe letnisko na Pomorzu położone nad akwenem jeziora Choczewskiego, gdzie działa rozbudowana infrastruktura dla wędkarzy. Choczewo leży w niedalekiej odległości od Jeziora Żarnowieckiego (13 km), nad którym znajdują się przystanie jachtowe, drewniane molo oraz wieża widokowa Kaszubskie Oko – platforma widokowa na wysokości 36 m. Pierwsze historyczne wzmianki o osadach na terenie gminy Choczewo sięgają VII w. Wieś w okresie średniowiecznym znajdowała się pod panowaniem krzyżackim. Obecnie miejscowość to popularny ośrodek turystyczny. Choczewo położone jest w odległości ok. 35 km od Wejherowa oraz 40 km od Władysławowa. Przez miasteczko przebiega trasa wojewódzka nr 213, dojazd jest tu możliwy autobusem PKS z Wejherowa czy Lęborka, a także busami.

Choczewskie Cisy i urlop nad jeziorami

W centrum Choczewa główną atrakcją wśród zabytków jest zespół dworsko-parkowy z XIX w., schowany za kasztanową aleją i kamiennym murem. Będąc w Choczewie warto wybrać się do latarni morskiej Stilo (ok. 15 km) – jedna z dwóch w Polsce, która składa się w całości z metalu. Jej charakterystyczne kolory (czerwień, biel, czerń) znajdują się również w herbie gminy. Wybierając się do sąsiedniej wsi Sasino (10 km) trzeba zobaczyć ruchome wydmy oraz pałac i park z XIX w. W gminie Choczewo znajduje się rezerwat przyrody Choczewskie Cisy, w którym dominują właśnie te drzewa (ok. 900 sztuk). Najstarsze cisy mają ok. 150 lat oraz 10-13 m wysokości. W Choczewie corocznie odbywa się Zlot Garbusów i Ogórków. W okolicznych miejscowościach można wziąć udział w zawodach wędkarskich, konkursach w biegach po plaży oraz koncertach muzycznych.

Ciekawe miejsca w okolicy