Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Motyli w Łebie

Muzeum Motyli w Łebie

Muzeum Motyli w Łebie to kolejna z atrakcji w tej modnej nadmorskiej miejscowości, wartych odwiedzenia w sytuacji gorszej pogody uniemożliwiającej plażowanie lub znużenia codziennymi wizytami nad Bałtykiem. Ta prywatna inicjatywa prezentuje oszałamiający liczbą zbiór rozmaitych gatunków motyli, tworzony od 1937 r. przez stryja obecnych właścicieli Muzeum Motyli.

Najpiękniejsze owady

Tę niecodzienną pasję zbierania motylich okazów podzielał on m. in. z takimi postaciami, jak pisarz Vladimir Nabokov, który przez całego swoje życie był namiętnym łowcą i zbieraczem motyli. Co ciekawe, twórca zbioru prezentowanego obecnie w Łebie i Władysławowie, nie był ani entomologiem, ani naukowcem, a tylko chcącym pozostać anonimowym wielbicielem urody tych niezwykłych owadów.

Historia powstania

Muzeum Motyli w Łebie powstało w 1998 roku z kolekcji tworzonej od 1936 roku, która liczy ponad 6 tysięcy spreparowanych okazów łowionych i sprowadzanych z całego świata. Twórca kolekcji sam podróżował do wielu krajów, poza wschodnią Azją i daleką Australią, skąd przywoził kolejne okazy do swojej kolekcji, osobiście je preparując.

Jego spadkobiercy, kiedy kolekcja przekroczyła liczbę pięciu tysięcy okazów, zdecydowali się zaprezentować dzieło jego życia reszcie świata w prywatnym muzeum. Dzięki temu, część niezwykłych zbiorów udało się zaprezentować w Muzeum Motyli w Łebie, a w 2000 roku otworzono kolejny oddział we Władysławowie, w tamtejszym Domu Rybaka, a właściwie w jego wieży widokowej. Muzeum Motyli w Łebie powstało jako pierwsza tego typu placówka w Polsce, cieszy się więc do dzisiaj zasłużoną popularnością, wśród osób doceniających niezwykłe piękno zamknięte w szklanych gablotach.

Informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia: w okresie letnim (lipiec-sierpień) codziennie w godzinach 10:00-20:00, we wrześniu codziennie w godzinach 10:00-18:00, o okresie od października do grudnia muzeum czynne jest w dniach wtorek, czwartek, sobota, niedziela w godzinach 10:00-18:00.

Ceny biletów:

  • normalny 12 zł
  • ulgowy 10 zł
  • rodzinny 2+2 35 zł
  • rodzinny 2+3 45 zł
  • grupowy 7,5 zł

Szczegóły można znaleźć na www.muzeummotyli.pl

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Motyli w Łebie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!