Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Niedzica - oferta noclegu w Niedzicy i okolice

Noclegi w Niedzicy

Baza noclegowa w Niedzicy, pozwala na znalezienie miejsc w pobliżu największych zabytków i atrakcji okolicy. Jadąc z kierunku zachodniego (od strony Białki Tatrzańskiej - 23 km) obiekty noclegowe będą zlokalizowane tuż przy głównej trasie (ul. 3 Maja). Co ciekawe, kwatery w centralnej części wsi nie są najdroższe (25-35 zł), a mogą stanowić bazę wypoczynkową podczas podróży na Słowację (do Łysej nad Dunajcem na stokach Malinowej Góry zaledwie 4,5 km), a w zimie - na stację narciarską Polana Sosny (3,5 km). Centrum wsi będzie dobrym miejscem do zanocowania dla turystów podążających w kierunku miejscowości Sromowce Wyżne (4 km na wschód wokół Jeziora Sromowieckiego). Północna część miejscowości to propozycje noclegowe wśród największych atrakcji Niedzicy. XIV-wieczny zamek otaczają tanie pokoje gościnne (100 m od Jeziora Czorsztyńskiego), których infrastruktura pozwala na uprawianie sportów wodnych, a także dwa ekskluzywne hotele (do 240 zł/doba), z widokami na Pieniny i Tatry. W ich pobliżu znajduje się plaża (żeglarstwo, rejsy po zalewie), a w obrębie 1 km od zamku - Spiska Kraina (park rozrywki) oraz wozownia z zabytkowymi karetami. Niemal połowa wszystkich obiektów noclegowych położona jest w miejscach ustronnych i cichych, gwarantujących udany wypoczynek na świeżym górskim powietrzu.

Informacje o Niedzicy

To tu w pobliskim zamku ukryto skarb Inków, a z jego murów można zobaczyć wyjątkowy widok na Zalew Czorsztyński. Długa historia wioski sięgająca XIV w. nieodłącznie związana jest z urokliwym renesansowym zamkiem. Niedzica – wieś wraz z zamkiem - położona w sercu Spisza przez wiele lat była pod rządami węgierskich rodów magnackich, fundatorów budowli. Zamek miał funkcje mieszkalne oraz obronne – chronił biegnący tędy szlak handlowy z Polski na Węgry. Obecnie tereny zamku stanowią odrębną wieś Niedzica-Zamek. Wieś Niedzica leżąca w dolinie Niedziczanki to znakomicie zlokalizowana baza turystyczna, położona w pobliżu Czorsztyna (11 km), Sromowców Wyżnych (4 km), Krościenka nad Dunajcem (16 km), Nowego Targu (28 km) i Białki Tatrzańskiej (22 km).

Niedzica i tajemnica inkaskiego skarbu

Jak głosi legenda w Niedzickim Zamku ukryty jest ogromny skarb Inków. Dowodem na to ma być znalezione tam po II wojnie światowej inkaskie pismo węzełkowe. Zamek Dunajec w Niedzicy z XIV wieku jest najlepszym miejscem, z którego podziwiać można Zalew Czorsztyński. Znajduje się na wzgórzu, skąd roztacza się wspaniała perspektywa na okoliczny krajobraz. Z tego samego okresu co zamek pochodzi także kościół św. Bartłomieja, gdzie znajdują się cenne elementy wyposażenia: tryptyk św. Bartłomieja, polichromia czy organy. Nieco późniejszy, bo wybudowany w XVIII wieku piętrowy spichlerz jest jedynym takim budynkiem na cały terenie Podtatrza. Niedzica leży u stóp Pienin Spiskich, a pod jedną ze skał wapiennych o nazwie Groby znajduje się prywatny grobowiec rodziny Salamonów – wieloletnich właścicieli wsi Niedzica. Zamkowy Maraton Rockowy to muzyczne święto, na którym posłuchać można wszystkich odmian rocka. Śpiskie Zwyki na niedzickim zamku są okazją do posmakowania regionalnych specjałów oraz obejrzenia zwyczajów, obrzędów i tańców charakterystycznych dla regionu Spisza. Ciekawym wydarzeniem kulturalnym jest Artystyczne Oblężenie Niedzickiego Zamku. Miłośników sportów zainteresują Bieg Gregorioviusa i Rodzinny Rajd Rowerowy.