Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kluszkowce - oferta noclegu w Kluszkowcach i okolice

Noclegi w Kluszkowcach

Wieś Kluszkowce jest chętnie odwiedzana przez turystów szukających noclegu zarówno latem, jak i zimą. Sezon wakacyjny sprawia, że noclegi na terenach graniczących z Jeziorem Czorsztyńskim są w pełni obłożone. 50 m od zalewu, znajdziemy pokoje z widokiem na zamki (Czorsztyn, Niedzica), obok których funkcjonuje wypożyczalnia sprzętów wodnych i łódek (wędkowanie, rejsy statkiem). W pokojach gościnnych (ul. Cegielniana) mile widziane są także grupy zorganizowane (do 50 osób), a tuż nad jeziorem atrakcję stanowią domki, powstałe z budynków wydobytych z dna jeziora (przed zalaniem). Większość noclegów w centrum miejscowości (dolina rzeki Kluszkowianka), zlokalizowana jest wzdłuż zabudowań w kierunku północno-wschodnim. Znajdziemy tu hotel z ofertą zabiegów zaledwie 1,5 km od góry Wdżar, a zimą wynajmiemy tanie pokoje tylko 100 m od wyciągu narciarskiego Czorsztyn-Ski. Większość obiektów to całoroczne, przytulne kwatery prywatne, które służą jako baza noclegowa podczas górskich wędrówek (szlaki turystyczne na Trzy Korony i Lubań) oraz wycieczek na Słowację (10 km do granicy). Najdroższe noclegi znajdziemy na ul. Gorczańskiej (300 m od kościoła Matki Bożej Częstochowskiej), a najtańsze po prawej stronie rzeki – wzdłuż ul. Bąka (650 m od letniego toru saneczkowego Alpine Coaster).

Informacje o Kluszkowcach

Kluszkowce położone są w gorczańskim Paśmie Lubania w dolinie rzeki Kluszkowianki, która wpada do Jeziora Czorsztyńskiego. Miejscowość oddalona o 4 km od Czorsztyna latem przyciąga rejsami po Jeziorze Czorsztyńskim oraz atrakcjami Zatoki Kluszkowce. Znajdujący się na granicy Kluszkowiec i Krośnicy szczyt góry Wdżar - nazywany wygasłym wulkanem - to ulubione miejsce narciarzy podróżujących do Ośrodka Narciarskiego Czorsztyn-Ski. W okolicy można zobaczyć Wąwóz Papieski oraz stary kamieniołom. Wieś leży przy drodze wojewódzkiej nr 969, w pobliżu Krościenka nad Dunajcem (10 km), Sromowców Wyżnych (10 km), Niedzicy (14 km) i Nowego Targu (23 km).

Wakacje pod górą Wdżar i nad Jeziorem Czorsztyńskim

Sąsiedztwo gorczańskiego pasma szczytu Lubania zapewnia turystom dostęp do licznych szlaków turystycznych. Najpopularniejszy szczyt - góra Wdżar o wysokości 767 m n.p.m. Po wyjechaniu wyciągiem na górę Wdżar turyści mogą zobaczyć cztery parki narodowe: Pieniński, Gorczański, Tatrzański oraz Babiogórski, a także Tatry i Kotlinę Nowotarską. Latem warto skorzystać z uroków Zatoki Kluszkowce nad Jeziorem Czorsztyńskim. Ośrodek oferuje wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz plażę z boiskiem do siatkówki. Na górze Wdżar latem można skorzystać z ścieżki edukacyjnej Wąwóz Papieski, mini zoo, przejazdu kolejką Alpin Coaster, tarasu widokowego na szczycie oraz przejazdu kolejką krzesełkową. Ścieżka edukacyjna wzdłuż starego kamieniołomu to atrakcja dla amatorów górskich wycieczek (trasa ok. 30 min.). Stary kamieniołom to także miejsce organizacji wspinaczek, zjazdów nad przepaścią i na linach czy innych atrakcji dla aktywnych. Latem organizowany jest także festiwal rowerowy Joy Ride Fest będący połączeniem różnych dyscyplin kolarskich z koncertami. Zimą góra Wdżar jest doskonałym miejscem do uprawiania narciarstwa. Ośrodek narciarski Czorsztyn-Ski oferuje 8 tras obsługiwanych przez 6 wyciągów narciarskich. Najdłuższa trasa ma ok. 1000 m długości. Kompleks zapewnia wypożyczalnię sprzętu, szkółki narciarskie, trasy biegowe oraz tor saneczkowy. Innymi atrakcjami jest możliwość uprawiania ski-touringu, freeride, treckkingu oraz chodzenia na rakietach śnieżnych. Opcją dodatkową jest wykupienie wycieczki górskiej z ratownikami GOPR i przewodnikami beskidzkimi. Kluszkowce są także doskonałą bazą wypadową do Czorsztyna i okolic. W oddalonej o 4 km miejscowości warto zwiedzić ruiny gotyckiego zamku z XIV w. Statki „Biała Dama” oraz „Harnaś” oferują letnie rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim. W okolicy znajduje się także zamek oraz zapora w Niedzicy (14 km). Niecałe 10 km od Kluszkowiec znajduje się zabytkowy, gotycki kościół św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO został wybudowany w XV w. na miejscu starej XII-wiecznej świątyni.