Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Czorsztyn - oferta noclegu w Czorsztynie i okolice

Noclegi w Czorsztynie

Położony nad pięknym jeziorem Czorsztyn stanowi wspaniałą propozycje na nocleg i relaks. W bazie noclegowej Czorsztyna przeważają kwatery prywatne, a położenie wsi nad Jeziorem Czorsztyńskim sprawia, że ponad połowa wszystkich obiektów będzie odpowiednia dla miłośników sportów wodnych. Czorsztyn wybierają chętnie na nocleg turyści aktywni, jak i wszyscy szukający spokojnego odpoczynku nad jeziorem i na pograniczu gór (Pieniny i Gorce). Skupiona zabudowa Czorsztyna sprawia, że nocleg w przystępnej cenie można zaleźć praktycznie na terenie całej wsi, w obrębie niemal każdej przecznicy ulicy Zamkowej. Zarówno do zamku, jak i do przystani, najbliżej będzie z domków letniskowych (ul. Rycerska 600 m do zamku), nieopodal których znajdziemy także parking. Nocleg tuż nad jeziorem to okazja do plażowania oraz wycieczek na przeciwną stronę zalewu (zamek w Niedzicy). Centrum miejscowości dzielą zaledwie 3 km od ośrodka narciarskiego Czorsztyn-Ski (w Kluszkowcach). Dla turystów preferujących górskie wędrówki, najlepiej sprawdzą się kwatery w obrębie skrzyżowania ulicy Zamkowej z Turystyczną - jest to miejsce, gdzie przecinają się także szlaki piesze (na Trzy Korony i Lubań). Wschodnie granice wsi, to możliwość wynajęcia tanich pokoi najbliżej Sromowców Wyżnych (7 km) i największej atrakcji, jaką jest spływ przełomem Dunajca. Do Czorsztyna najłatwiej dojechać kierując się drogą nr 969 zarówno z Nowego Targu (26 km) jak i Nowego Sącza (56 km).

Informacje o Czorsztynie

Wizytówki tej miejscowości to Zalew Czorsztyński oraz ruiny zamkowe, które za czasów świetności gościły św. Jadwigę (koronowaną na króla Polski), św. Kingę, króla Władysława Jagiełłę czy Zawiszę Czarnego. Czorsztyn wyróżnia lokalny folklor góralski widoczny w podhalańskiej gwarze, regionalnych potrawach, wyrobach rękodzielniczych oraz tańcu i muzyce. Wioska położona w zachodniej części Pienin w pobliżu Gorców to obecnie dobra baza turystyczna z licznymi atrakcjami. Liczne walory krajobrazowe podnosi znakomite położenie – w pobliżu Krościenka nad Dunajcem (10 km), Szczawnicy (15 km), Nowego Targu (26 km) i Nowego Sącza (56 km). Wioska leży w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 969 (Nowy Targ-Nowy Sącz).

Relaks nad Zalewem Czorsztyńskim z widokami na Pieniny i Gorce

Zamek Czorsztyński to jeden z zamków wybudowanych przez króla Kazimierza Wielkiego w XIV w. Strategiczne położenie twierdzy dawało jej zadania obronne na trasie biegnącego tu wówczas szlaku dyplomatycznego i handlowego prowadzącego doliną Dunajca. Budowla spłonęła w 1795 r. i do dziś pozostały ruiny zamku. Tuż obok rozciąga się Zalew Czorsztyński – ważny i ogromny sztuczny zbiornik wodny spiętrzający wody Dunajca betonową zaporą. Na półwyspie Stylchyn mieści się skansen z częścią turystyczną Osada Czorsztyn. Ciekawą atrakcją są rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim z przewodnikiem. Warto wybrać się także na jeden z okolicznych szlaków turystycznych – są tu szlaki piesze, rowerowe, kajakowe oraz konne. Zimową porą do dyspozycji są wyciągi i trasy dla narciarzy czy snowboardzistów. W sezonie odbywają się zawody narciarskie „O Puchar Gorców”. Miłośnikom muzyki poleca się Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej odbywający się w nad Jeziorem Czorsztyńskim w Kluszkowicach.