Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Czorsztyn - oferta noclegu w Czorsztynie i okolice

Noclegi w Czorsztynie

Położony nad pięknym jeziorem Czorsztyn stanowi wspaniałą propozycje na nocleg i relaks. W bazie noclegowej Czorsztyna przeważają kwatery prywatne, a położenie wsi nad Jeziorem Czorsztyńskim sprawia, że ponad połowa wszystkich obiektów będzie odpowiednia dla miłośników sportów wodnych. Czorsztyn wybierają chętnie na nocleg turyści aktywni, jak i wszyscy szukający spokojnego odpoczynku nad jeziorem i na pograniczu gór (Pieniny i Gorce). Skupiona zabudowa Czorsztyna sprawia, że nocleg w przystępnej cenie można zaleźć praktycznie na terenie całej wsi, w obrębie niemal każdej przecznicy ulicy Zamkowej. Zarówno do zamku, jak i do przystani, najbliżej będzie z domków letniskowych (ul. Rycerska 600 m do zamku), nieopodal których znajdziemy także parking. Nocleg tuż nad jeziorem to okazja do plażowania oraz wycieczek na przeciwną stronę zalewu (zamek w Niedzicy). Centrum miejscowości dzielą zaledwie 3 km od ośrodka narciarskiego Czorsztyn-Ski (w Kluszkowcach). Dla turystów preferujących górskie wędrówki, najlepiej sprawdzą się kwatery w obrębie skrzyżowania ulicy Zamkowej z Turystyczną - jest to miejsce, gdzie przecinają się także szlaki piesze (na Trzy Korony i Lubań). Wschodnie granice wsi, to możliwość wynajęcia tanich pokoi najbliżej Sromowców Wyżnych (7 km) i największej atrakcji, jaką jest spływ przełomem Dunajca. Do Czorsztyna najłatwiej dojechać kierując się drogą nr 969 zarówno z Nowego Targu (26 km) jak i Nowego Sącza (56 km).

Informacje o Czorsztynie

Wizytówki tej miejscowości to Zalew Czorsztyński oraz ruiny zamkowe, które za czasów świetności gościły św. Jadwigę (koronowaną na króla Polski), św. Kingę, króla Władysława Jagiełłę czy Zawiszę Czarnego. Czorsztyn wyróżnia lokalny folklor góralski widoczny w podhalańskiej gwarze, regionalnych potrawach, wyrobach rękodzielniczych oraz tańcu i muzyce. Wioska położona w zachodniej części Pienin w pobliżu Gorców to obecnie dobra baza turystyczna z licznymi atrakcjami. Liczne walory krajobrazowe podnosi znakomite położenie – w pobliżu Krościenka nad Dunajcem (10 km), Szczawnicy (15 km), Nowego Targu (26 km) i Nowego Sącza (56 km). Wioska leży w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 969 (Nowy Targ-Nowy Sącz).

Relaks nad Zalewem Czorsztyńskim z widokami na Pieniny i Gorce

Zamek Czorsztyński to jeden z zamków wybudowanych przez króla Kazimierza Wielkiego w XIV w. Strategiczne położenie twierdzy dawało jej zadania obronne na trasie biegnącego tu wówczas szlaku dyplomatycznego i handlowego prowadzącego doliną Dunajca. Budowla spłonęła w 1795 r. i do dziś pozostały ruiny zamku. Tuż obok rozciąga się Zalew Czorsztyński – ważny i ogromny sztuczny zbiornik wodny spiętrzający wody Dunajca betonową zaporą. Na półwyspie Stylchyn mieści się skansen z częścią turystyczną Osada Czorsztyn. Ciekawą atrakcją są rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim z przewodnikiem. Warto wybrać się także na jeden z okolicznych szlaków turystycznych – są tu szlaki piesze, rowerowe, kajakowe oraz konne. Zimową porą do dyspozycji są wyciągi i trasy dla narciarzy czy snowboardzistów. W sezonie odbywają się zawody narciarskie „O Puchar Gorców”. Miłośnikom muzyki poleca się Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej odbywający się w nad Jeziorem Czorsztyńskim w Kluszkowicach.

 

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Czorsztynie

 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Czorsztynie?

  Czorsztyn - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Skansen w Kluszkowcach" czy "Zamek w Niedzicy". Warto również polecić "Kościół Św. Bartłomieja Apostoła w Niedzicy" i "Ośrodek Narciarski Czorsztyn Ski w Kluszkowcach"
 • Która oferta w Czorsztynie ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się kwatera prywatna "Noclegi Arenda".
 • Który nocleg w Czorsztynie znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Czorsztyna znajduje się willa "Willa Jasna".
 • Gdzie w Czorsztynie znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Czorsztynie ma pensjonat "Pensjonat Anna i Krzysztof Mikołajczyk". Przenocujesz tam już za jedyne 20 złotych.
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Czorsztynie?

  Czorsztyn to miasto w którym znajdziesz około 131 noclegów.
 • Który hotel w Czorsztynie ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Czorsztynie oferuje zajazd "Gościniec Pod Smrekami". Umożliwia zakwaterowanie 75 osób.