Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ośrodka Narciarskiego Polana Sosny

Ośrodek Narciarski Polana Sosny

Stacja Narciarska Polana Sosny to prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa w Nidzicy. Turyści chętnie wybierają to miejsce na swój urlop nie tylko ze względu na profesjonalnie przygotowane trasy, ale również malownicze i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Ośrodek narciarski położony jest na zboczu granicznego szczytu Sosny należącego do Magury Spiskiej. Słynie z położenia nad brzegiem urokliwego Jeziora Sromowieckiego. Nie ma nic piękniejszego niż widok na ten sztuczny zbiornik wodny ze szczytu stoku.

Rodzinne narciarstwo

Stacja narciarska to idealne miejsce na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Dla dzieci przygotowano specjalne strefy, w których mogą nie tylko zacząć swoją przygodę z narciarstwem, ale również świetnie się bawić dzięki przygotowanym atrakcjom. Ośrodek jest również doskonałym miejscem dla starszych, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować swoich sił na nartach. Zjazd nie jest trudny, a dostarcza niezapomnianych wrażeń i emocji. Ośrodek oferuje swoim turystom trasy zjazdowe: najdłuższa o długości 800 m, dla początkujących, zaawansowanych, snowboardzistów, a także najmłodszych niedawno otworzony Park Kubusia. Stacja przygotowała dedykowany dzieciom wyciąg Baby Lift o długości 70 metrów. Na gości czekają również dwa inne wyciągi: średni o długości 300 m i najdłuższy 400 m.

Sama stacja, jak i przestrzeń wokół jest niezwykle atrakcyjnie zagospodarowana po to, aby umilić turystom aktywny wypoczynek w Niedzicy. Poza trzema wyciągami narciarskimi, pięcioma trasami narciarskimi goście mają do dyspozycji dwie szkółki narciarskie oraz szałasy gastronomiczne, w których mogą uzupełnić stracone kalorie. Przyjeżdżając do Niedzicy nie trzeba posiadać własnego sprzętu, gdyż można go wypożyczyć na miejscu. O bezpieczeństwo dbają ratownicy GOPR. Warto również dodać, że obszerne parkingi wokół ośrodka są bezpłatne.

Dodatkowe atrakcje i karnety

Stoki zjazdowe są sztucznie zaśnieżane, ubijane ratrakiem, nagłośnione i oświetlone. Ośrodek otwarty jest codziennie od godziny 9.00 do 20.00. W pobliżu biegnie również narciarska trasa biegowa o długości 8 kilometrów. W pobliskich hotelach, domach wypoczynkowych i chatach czeka 209 miejsc noclegowych. W okresie zimowym na gości czeka wiele innych atrakcji, jak chociażby kuligi z pieczeniem barana i kapelą góralską, pobliskie baseny termalne i SPA.

Jednym z najczęściej wybieranych jest normalny karnet 5 godzinny w cenie 60 zł. Wówczas mamy nieograniczony dostęp do wszystkich wyciągów. Ciekawą opcją jest również karta punktowa, w której 1 pkt kosztuje 10 gr. Z takiej karty przy każdorazowym przejściu przez bramkę pobierana jest odpowiednia liczba punktów, które można w każdej chwili doładować. Za niewykorzystane punkty kasa nie zwraca pieniędzy, dlatego należy dokonywać racjonalnych zakupów. Szczegółów można szukać na http://www.niedzica.pl/70-Stacja_narciarska_POLANA_SOSNY.

Polecane obiekty w pobliżu Ośrodka Narciarskiego Polana Sosny