Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Wzgórza z wieżą Bismarcka w Mrągowie

Wzgórze z wieżą Bismarcka w Mrągowie

Dawne Wzgórze Jaenike z Wieżą Bismarcka to jedna z najbardziej znanych atrakcji Mrągowa. Obecnie mieści się tutaj park, który jest miejscem rekreacji i ulubionym zakątkiem do spędzania wolnego czasu. Młodzież może tutaj skorzystać z boiska, starsi mogą w spokoju pospacerować, a miłośnicy przyrody również znajdą coś dla siebie. Park zamieszkuje wiele ciekawych gatunków ptaków, które trudno byłoby spotkać gdzie indziej. Warto więc wybrać się na spacer po parku, by w cieniu wysokiej Wieży Bismarcka odpocząć, zrelaksować się i nacieszyć się pięknem natury. Można też odwiedzić wspaniały obiekt, jakim jest Wieża Bismarcka.

Wieża Bismarcka

Wieża Bismarcka to obiekt o ciekawej historii, której początki sięgają roku 1906. Wówczas to na Wzgórzu Jaenike wzniesiono wieżę, która była jednym z wielu obiektów budowanych ku czci i chwale kanclerza Niemiec – Bismarcka. Wieża ma aż 23 m wysokości, z jej szczytu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok. Dojrzeć można piękne mrągowskie jeziora, nie da się jednak zobaczyć całej panoramy, bo przeszkadzają w tym wysokie drzewa.

W województwie warmińsko-mazurskim wzniesiono więcej wież na cześć niemieckiego kanclerza, jednak ta na Wzgórzu Jaenike jest najlepiej zachowana. W całej Polsce jest ich aż 17. Na szczyt wieży prowadzą kamienne i metalowe schody. W okresie stanu międzywojennego wieża stanowiła taras widokowy z lunetami, być może w przyszłości historia się powtórzy.

Tajemnicza nazwa wzgórza

Nazwa pochodzi od nazwiska burmistrza miasta z XX wieku Hermana Jeanike. Wtedy jeszcze Mrągowo nosiło nazwę Sensburg. Od 1853 do 1998 roku na Wzgórzu istniał cmentarz, którego pozostałości można napotkać do dzisiaj. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Niegdyś wzgórze wyglądało zupełnie inaczej. Dzisiaj u jego stóp powstały domy, szkoły i inne zabudowania. Obok wieży postawiono prawosławny krzyż, będący znakiem czci żołnierzy polskich i rosyjskich, którzy walczyli w I wojnie światowej.

Godziny otwarcia i ceny biletów

Wieża czynna jest codziennie od godziny 10:00 do 22:00 lub do ostatniego klienta. Ceny biletów wynoszą 8 zł osoby dorosłe, 5 zł mieszkańcy Mrągowa - po okazaniu dowodu osobistego, 2 zł dzieci do lat 16. W przypadku minimum 20-osobowej grupy obowiązuje 10% zniżki.

Polecane obiekty w okolicy Wzgórza z wieżą Bismarcka w Mrągowie