Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Miasteczko Westernowe Mrongoville w Mrągowie

Noclegi w pobliżu Miasteczka Westernowego Mronovile w Mrągowie

Miasteczko Westernowe Mrongoville w Mrągowie

Westernowe Miasteczko Mrongoville zlokalizowane jest na przedmieściach słynnej miejscowości Mrągowo. Jest to kolejna z atrakcji turystycznych tego miasta usytuowanego w województwie warmińsko – mazurskim. Jej dokładny adres to ul. Młynowa 50, droga krajowa numer 59 w kierunku Giżycka.

Rozrywki na Dzikim Zachodzie w Mrągowie

Budowę miasteczka ukończono w roku 2008 i od tego czasu stale powiększa się jego oferta. Odwiedzający mogą nacieszyć oczy typowymi westernowymi budynkami oraz kostiumami pracujących tam osób. Klimat tego miejsca jest niepowtarzalny, co zapewnia również dopasowana muzyka oraz odbywające się między turystami przedstawienia. Jedną z głównych atrakcji jest mechaniczny byk rodeo, który jest wyzwaniem dla każdego, kto go dosiądzie. Co jakiś czas w tej dyscyplinie organizowane są zawody z nagrodami.

Kolejnym obowiązkowym do zobaczenia miejscem jest strzelnica sportowa. To na niej każdy może spróbować swoich sił w rywalizacji sprawdzającej celność. Dostępna jest również inna forma sprawdzenia precyzji, a mianowicie strzelanie z łuku. Oczywiście organizatorzy zdają sobie sprawę z tego, że nie każdy w życiu trzymał choć raz broń, czy łuk w rękach, dlatego też chętnie służą pomocą i radami. Z tych atrakcji mogą korzystać dorośli i dzieci. W miasteczku organizowane są również zabawy kowbojskie takie jak przeciąganie liny, czy rzut podkową. Co ciekawe można tam również nauczyć się tańca westernowego.

Atrakcje dla dzieci

Z myślą o dzieciach powstało mini zoo, w którym znajdują się takie zwierzęta jak: kury, osły, lamy, króliki, owce, czy konie i kucyki. To na tych ostatnich organizowane są przejażdżki. Zwierze dobierane jest do wieku, wzrostu oraz umiejętności jeźdźca. Oczywiście nawet najmłodsi mogą skorzystać z tej rozrywki pod opieką dorosłych. Tym, którzy wolą bardziej ekstremalne wyzwania z pewnością przypadną do gustu eurobungee oraz bungee run. Miasteczko można zwiedzać nie tyko na piechotę czy konno, ale również na pokładzie pojazdu buggy.

Wymienione atrakcje są stałe, ale przybywając w to miejsce można również natrafić na imprezy okolicznościowe lub cykliczne. Co roku odbywa się między innymi otwarcie i zakończenie sezonu. W kalendarzu pojawiają się również takie imprezy jak gala disco polo. Istnieje możliwość zorganizowania tutaj prywatnej imprezy np. komunii, urodzin czy przyjęcie w gronie znajomych i rodziny.

Wstęp

Na oficjalnej stronie www.mrongoville.pl można z kolei uzyskać informacje o cenach biletów wstępu. Cena biletu normalnego wynosi 15zł, natomiast ulgowego 8zł. Do tego należy doliczyć opłatę za parking: samochód osobowy 5zł, autokar 20zł. Inne ceny biletów wstępu będą obowiązywały grupy zorganizowane, jak np. wycieczki szkolne. Na podanej powyżej stronie internetowej można zapoznać się z dokładnym wykazem.

Polecane obiekty w pobliżu Miasteczka Westernowego Mronovile w Mrągowie