Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie

Noclegi w pobliżu Góry Czterech Wiatrów w Mrągowie

Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie

Góra Czterech Wiatrów jest całoroczną atrakcją turystyczną znajdująca się w województwie warmińsko-mazurskim w Mrągowie. Można tam skorzystać z wielu różnorodnych atrakcji, zarówno zimą jak i latem.

Krótka historia miejsca

Dokładny adres atrakcji to Miejski Las 11, należy kierować się trasą w kierunku Mikołajek. Cała droga jest dobrze oznakowana, więc nikt nie powinien mieć problemu z dojazdem. Ogromnym walorem tego miejsca jest położenie na półwyspie nad jeziorem Czos. Z samego szczytu góry widać piękna panoramę miasta i okolic.

Góra Czterech Wiatrów (G4W) swoimi walorami początkowo przyciągnęła miłośników latania. Od 1932 roku zaczęły się na niej odbywać sobotnio-niedzielne szkolenia szybowcowe. Następnie Niemieckie Sportowe Zrzeszenie Lotnicze organizowało trzytygodniowe turnusy szkolenia szybowcowego. Przyczyniło się to do budowy u podnóża góry obiektów takich jak: internat, szkoła oraz całe zaplecze gospodarcze. Dzięki temu można było organizować szkolenia dla kilku grup jednocześnie.

W czasach powojennych w te rejony przybywali wojskowi piloci, by ćwiczyć swoje umiejętności. W tym czasie rozpoczęto również rozbudowę ośrodka, który wzbogacił się zaplecze socjalne, ale także wieżę spadochronową. Na jeziorze zaczęto również organizować pionierskie spływy kajakowe. Od tego czasu ośrodek stale rozbudowywano i modernizowano.

Atrakcje ośrodka

Obecnie oferta G4W podzielona jest na letnia i zimową. W okresie ciepłym można korzystać z: wypożyczalni rowerów, wypożyczalni sprzętów wodnych (kajaki, rowery wodne), organizacji imprez okolicznościowych, a także kameralnej plaży.

W okresie zimowym turystów przyciągają: trasy narciarskie (obecnie pięć), trzy wyciągi, snow park, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, serwis narciarski. Można również skorzystać z doświadczenia instruktorów i wykupić u nich lekcje jazdy na nartach, czy snowboardzie. Dla początkujących dostępna jest tzw. ośla łączka. Ośrodek wyposażony jest w sprzęt do sztucznego zaśnieżania oraz doskonale rozbudowaną bazę gastronomiczną.

Cennik

Ceny biletów wstępu oraz wypożyczenia sprzętu uzależnione są od sezonu oraz długości czasu wypożyczenia. Należy liczyć się również z tym, że godziny otwarcia nie zawsze są takie same. Dokładnych informacji na ten temat dostarcza oficjalna strona internetowa www.gora4w.com.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Góry Czterech Wiatrów w Mrągowie