Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ścieżki Źródełko miłości w Mrągowie

Ścieżka Źródełko miłości w Mrągowie

Ścieżka edukacyjna w Mrągowie jest miejscem, które najchętniej odwiedzają zakochane pary. Dzieje się tak za sprawą Źródełka Miłości, które bije tutaj od wielu, wielu lat. Aby do niego dojść, należy udać się oznakowaną ścieżką edukacyjną, a po około dwugodzinnym spacerze naszym oczom ukaże się owiane wieloma pięknymi legendami Źródełko Miłości. Wiele par decyduje się na przyjazd tutaj, by w cieniu drzew i szumie źródlanej wody odnowić swoje miłosne wyznania.

Legenda Źródełka Miłości

Dawniej Źródełko Miłości nazywano Źródełkiem Zdrowia. Stąd bowiem pobierano czystą wodę, którą przez wiele dni można było przechowywać w naczyniach i pić bez obaw. Mrągowo ulokowane było nad jeziorem Czos, jednak woda z jeziora niekoniecznie nadawała się do picia, stąd też poszukiwania źródeł bijących z ziemi i budowanie studni. Dzisiejsza legenda mówi, że ten, kto napije się wody ze źródła, będzie cieszył się wieczną miłością. Nic więc dziwnego, że miejsce to odwiedza rocznie setki, jeśli nie tysiące zakochanych w sobie par. Nie oznacza to jednak, że ścieżka i źródełko nie są miejscem odpowiednim na spędzenie czasu z przyjaciółmi czy z rodziną. Wejście na ścieżkę otwarte jest bez przerwy, warto więc wybrać się tam w słoneczne popołudnie, szczególnie wiosną i jesienią.

Spacer po ścieżce edukacyjno-widokowej

Źródełko Miłości jest końcowym etapem spaceru po ścieżce edukacyjno-widokowej. Prowadzi ona tuż obok Jeziora Czos, na całej długości napotkać można informacyjne tablice, mówiące o tym, jakie drzewa mijamy i jakie zwierzęta możemy napotkać na swojej drodze. Przy ścieżce są również ławeczki, na których można usiąść i odpocząć.

Ścieżka „Źródełko Miłości” to zdecydowanie miejsce godne polecenia. Nawet ci, dla których dwugodzinny spacer jest zbyt dużym wyzwaniem z pewnością odczują przyjemność z przebywania na łonie natury, w ciszy i niezwykłej atmosferze. To właśnie tutaj zakochane pary odnawiają swoje miłosne wyznania i piją wodę z nadzieją, że każda legenda ma w sobie choć odrobinę prawdy.

Polecane obiekty w pobliżu Ścieżki Źródełko miłości w Mrągowie