Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Ostróda - oferta noclegu w Ostródzie i okolice

Noclegi w Ostródzie

Szukając noclegu w Ostródzie mamy do wyboru liczne propozycje zakwaterowania. W samym mieście najwięcej znajdziemy kwater prywatnych i pokoi gościnnych, rozmieszczonych wzdłuż brzegów Jeziora Drwęckiego, przy Szosie Elbląskiej i ul. A. Mickiewicza. Znajdziemy tu także wiele apartamentów, najwięcej zlokalizowanych przy ul. 3 Maja i ul. G.J. Steenke. W tej okolicy zarezerwujemy noclegi położone najbliżej centrum miasta. Na jego obrzeżach i w okolicznych miejscowościach są tańsze obiekty, głównie domki letniskowe i agroturystyki - domki przy brzegu Jeziora Pauzeńskiego w Rusi Małej i w okolicy Starych Jabłonek przy akwenie Szeląg Mały, agroturystyki natomiast na wschód od Ostródy, np. w Idzbarku, Nowym Siedlisku czy Zwierzewie. W mieście działa wiele połączeń autobusowych oraz dworzec kolejowy, a Żegluga Ostródzko-Elbląska zapewnia komunikację miejską.

Informacje o Ostródzie

Stolica Mazur Zachodnich z unikatowym na skalę światową kanałem, gdzie "statki płyną po trawie", z najdłuższym w Polsce wyciągiem dla nart wodnych oraz pięknym molo w centrum miasta nad Jeziorem Drwęckim. Ostróda to jedna z najpopularniejszych turystycznie miejscowości na Mazurach leżąca na Pojezierzu Iławskim. W obrębie miasta zlokalizowanych jest 5 jezior, a w jego okolicy kolejne 10, które zapewniają wiele atrakcji. Miasto stanowi duży węzeł komunikacyjny w regionie – tutaj krzyżują się drogi nr 7 (obwodnica), 15 i 16. Ostróda leży w pobliżu Iławy (33 km) i Olsztyna (40 km).

Perła mazurskich jezior - Ostróda

W centrum Ostródy leży malownicze Jezioro Drwęckie (o pow. 870 ha). Nowoczesna infrastruktura wokół wybrzeża z licznymi knajpkami, sklepikami i molo oraz urokliwe położenie Jeziora Drwęckiego to atuty, przyciągające nad jego brzegi wielu turystów. Plaża miejska, możliwość uprawiania wakebordu oraz największe molo śródlądowe w Polsce to nie jedyne atrakcje. Każdy turysta ciekawy jest unikalnego kanałowego szlaku wodnego – Kanału Ostródzko-Elbląskiego o długości prawie 130 km. Kanał zbudowano aby pokonać 100-metrową różnicę poziomów między wodami dwóch jezior. Statki przewożone są na specjalnych wózkach, zaprojektownych jeszcze w XIX wieku -jest więc okazja spróbować rejsu po trawie. Na terenie miasta znajdują się liczne zabytki, np. kościół gotycki św. Dominika Savio czy zamek pokrzyżacki z galerią i muzeum. Centrum z kamieniczkami stylizowanymi na zabytkowe budynki ma swój niepowtarzalny klimat, tak jak widok z wieży kościoła ewangelickiego na ul. Sienkiewicza. W Ostródzie cyklicznie odbywa się Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej i Ostróda Reggae Festival, a także mają miejsce liczne imprezy, jak Festiwal Ognia czy Lato z Folklorem oraz obchody Dni Morza i Dni Ostródy. Do miasta zjeżdżają także uczestnicy Międzynarodowego Zlotu Motocykli, Mistrzostw Polski w Wakeboardzie czy Mistrzostw Świata w Rowerach Wodnych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Ostródzie

 • Ile propozycji noclegów znajdę w Ostródzie?

  Ostróda to miasto w którym znajdziesz około 146 noclegów.
 • Który hotel w Ostródzie ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Ostródzie oferuje domek letniskowy "Ośrodek Wypoczynkowy Stanica Wodna". Umożliwia zakwaterowanie 221 osób.
 • Która oferta w Ostródzie ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się agroturystyka "Agroturystyka Ostoja".
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Ostródzie?

  Ostróda - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Zamek krzyżacki w Ostródzie" czy "Jezioro Drwęckie w Ostródzie". Warto również polecić "Park Collisa w Ostródzie" i "Kanał Ostródzko-Elbląski w Ostródzie"
 • Gdzie w Ostródzie znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Ostródzie ma pole namiotowe "Pole Namiotowe Jan-Mar". Przenocujesz tam już za jedyne 10 złotych.
 • Który nocleg w Ostródzie znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Ostródy znajduje się pensjonat "Pensjonat Motyl w centrum miasta".