Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Iława - oferta noclegu w Iławie i okolice

Oglądasz Iława (Iława / iławski / warmińsko-mazurskie).
Czy chodziło Ci o:

Noclegi w Iławie

Rozmieszczona wzdłuż drogi krajowej nr 16 baza noclegowa Iławy, pozwala na zatrzymanie się nad najdłuższym polskim jeziorem (Jeziorak). Ceny noclegów wahają się od 15 do 160 zł, w zależności od miejsca i okresu pobytu, a domki letniskowe to ¼ dostępnej oferty. Podróżując z Grudziądza (64 km od Iławy) do Ostródy (33 km od Iławy), nocleg w przydrożnych hotelach będzie odpowiedni dla gości indywidualnych (podróże służbowe), ale także dla rodzin z dziećmi oraz miłośników aktywnego wypoczynku. Miejsca noclegowe w zachodniej części miasta chętnie wybierają amatorzy sportów wodnych, gdyż wiele domków położonych jest tuż nad południowym brzegiem Jezioraka. Tutaj znajdziemy szkółki oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. W tym rejonie, w obrębie 700 m, można korzystać z uroków dwóch jezior (regaty, kajaki, sporty wodne, wędkarstwo), a drogą nr 16 (Konstytucji 3 Maja) łatwo dostać się do centrum miasta. Po prawej stronie granicy akwenów (Stare Miasto) znajdziemy kilka droższych hoteli, w promieniu ok. 200 m wokół ratusza. Noclegi otoczone są przez parki - Ślimak, Skwer Iława oraz Park Miejski, z którego ulicą Sobieskiego łatwo dotrzeć na dworzec (2 km). Tańsze propozycje na wypoczynek znaleźć można jadąc ze Starego Miasta na północ (pokoje gościnne wzdłuż ul. Jarosława Dąbrowskiego). Wschodnie przybrzeżne tereny Jezioraka oferują skupisko miejsc noclegowych (w promieniu ul. Lipowej), skąd plaża, przystań oraz wyspa Wielka Żuława będzie w zasięgu wzroku.

Informacje o Iławie

Miasto w sercu Mazur, założone przez komtura krzyżackiego w 1305 r., miejsce licznych krzyżackich zabytków, które zagrały w polskich filmach oraz raj dla wielbicieli żeglarskich przygód. Iława to także miasto muzyki – nazywane letnią stolicą jazzu, gdyż tutaj odbywa się najstarszy w Europie festiwal jazzowy. Iława położona na Pojezierzu Iławskim, na południowym krańcu Jezioraka ukazuje różnorodne piękno Krainy Tysiąca Jezior z licznymi tutaj rezerwatami przyrody. Miasto obecnie stanowi centrum turystyczne i sportowe (paraolimpiady) i jest istotnym w regionie węzłem komunikacyjnym. Iława znajduje się przy drodze nr 16 między Grudziądzem (64 km) a Ostródą (33 km).

Krzyżacki duch mazurskiej Iławy

Najstarszym iławskim zabytkiem jest Kościół Przemienienia Pańskiego (ul. Kościelna). Zbudowany w 1 poł. XIV w. stanowił część miejskich fortyfikacji. Ciekawymi elementami architektonicznymi kościoła są długie okna, rokokowy ołtarz oraz wieża. W kościelnych podziemiach znajdują się nagrobki częściowo udostępnione do zwiedzania. Kościół był scenerią dla filmu o przygodach Pana Samochodzika (na podstawie książek Zbigniewa Nienackiego). Do centralnych punktów miasta należy też neobarokowy ratusz miejski, obecnie siedziba urzędu miasta. W prawym skrzydle znajduje się Informacja Turystyczna, a za ratuszem - fosa miejska oraz kinoteatr w neoklasycystycznej hali miejskiej. Charakterystycznym elementem budynku ratusza są schody z masywnymi wolutami zakończonymi postacią lwa z otwartą paszczą. Zabytkowymi obiektami Iławy są także jaz piętrzący oraz młyn wodny znajdujące się w nurcie rzeki Iławki przy ul. Kościuszki. Nieopodal zabytkowego dworca kolejowego znajduje się wodociągowa wieża ciśnień z 1915 r. Interesująca jest również jedna z dzielnic Iławy - nazywana Małym Sopotem – to ulice Mazurska i Sienkiewicza, czyli przedwojenne osiedle willowe. W Iławie co roku (od 1965 r.) odbywa się festiwal jazzu tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Dla fanów muzyki żeglarskiej przygotowano Letni Festiwal Piosenki Żeglarskiej. Wielbicieli aktywnego wypoczynku zainteresuje organizowany we wrześniu półmaraton im. Antoniego Gierszewskiego. Fanów żeglarstwa zaprasza najdłuższe jezioro w Polsce, czyli Jeziorak mające połączenie z jeziorem Drwęckim, jeziorem Ewingi, jeziorem Zdryńskim i Rucewo Małe oraz z Zalewem Wiślanym. Baza wodna znajduje się przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Na Jezioraku leży także wyspa Wielka Żuława, gdzie zlokalizowano zabytkowe grodzisko – jeszcze jedno miejsce związane z filmem – kręcono tam „Gniazdo” Jana Rybkowskiego.