Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Jeziora Skiertąg

Jezioro Skiertąg

Jezioro Skiertąg to jedna z największych atrakcji Morąga, przyciągająca corocznie letników z całej Polski. Położenie na granicy Pojezierza Iławskiego i Mazurskiego gwarantuje malownicze krajobrazy wokół jeziora i w całym miasteczku, pełnym wewnętrznych sprzeczności na skutek długiej i bogatej historii. Dawne miasto graniczne, leżące w historycznej krainie pogańskich Prusów – Pogezanii to idealne miejsce na odkrywanie tajemniczych zakątków, jak i rekreacyjne spędzania czasu w wakacyjnym klimacie.

Swojsko i pięknie

Skiertąg to jezioro rynnowe o powierzchni ok. 84 tys. ha, którego średnia głębokość wynosi 3,4 m i roztacza się na północno – wschodnim krańcu miasta. Wody zbiornika zasila rzeczka Drela. Wody akwenu należą do trzeciej klasy czystości i podatności na degradację. Wpływ na to miała przede wszystkim historia. Przez wiele lat jezioro było wykorzystywane przez miejscowy tartak do moczenia pni drzew. Jednak w 2001 roku dzięki staraniom zarządu morąskiego osiedla "Zatorze" plaże nad brzegiem zbiorniku zostały gruntownie oczyszczone i przygotowane do rekreacji. Zadbano nie tylko o czystość wód i piasku, ale również atrakcyjną infrastrukturę turystyczną wokół akwenu. Powstało tu między innymi molo oraz boisko do gry w piłkę siatkową, dzięki czemu latem jest to ukochane miejsce nie tylko mieszkańców, ale również przyjezdnych gości. Wokół jeziora oprócz piaszczystej plaży znajdują się miejskie zabudowania, niewielki fragment lasu, nieużytki rolne oraz łąki, które będą doskonałym miejscem na długie spacery w blasku słońca lub romantyczne pikniki pod gwiazdami i przy szumie fal.

Raj dla wędkarzy

Jezioro Skiertąg przyciąga nie tylko letników, miłośników opalania, kąpieli i sportów wodnych, ale również wielbicieli rybołówstwa. Jest ono siedliskiem wielu gatunków ryb takich jak: szczupaki, okonie, płocie, węgorze, karasie, liny i sandacze. Będąc w tej części Polski, a zwłaszcza w Morągu warto skosztować ulubionej ryby w jednej z restauracji lub smażalni. Są nie tylko pyszne, ale przede wszystkim zdrowe, a to za sprawą wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny OMEGA 3, które m.in. zmniejszają poziom złego cholesterolu, zmniejszają ciśnienie krwi, a nawet wykazują właściwości antydepresyjne.

Noclegi

Za sprawą Jeziora Skiertąg – Morąg stał się popularnym i atrakcyjnym ośrodkiem wypoczynkowym, w którym nie będziemy narzekać na wysokie ceny, hałas czy tłok na plażach i ulicach. W lokalnej bazie noclegowej prawie 1/3 wszystkich ofert stanowią domki letniskowe. Łatwo także znaleźć zakwaterowanie w gospodarstwach agroturystycznych oraz pensjonatach.

Polecane obiekty w pobliżu Jeziora Skiertąg