Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Wadowice - oferta noclegu w Wadowicach i okolice

Oferty noclegu w Wadowicach

Baza noclegowa Wadowic przygotowana jest na przyjęcie wielu turystów, szczególnie w sezonie letnim. Skupiska miejsc noclegowych zauważyć można już ok. 10 km przed wjazdem do miasta z każdej strony, jednak ich największe zagęszczenie jest przy trasie z zachodu (Andrychów) i wschodu (Kalwaria Zebrzydowska). W centrum miasta przeważającą liczbę obiektów noclegowych stanowią hotele i kwatery prywatne. Noclegi przy ul. Emilii i Karola Wojtyłów mieszczą się zaledwie 140 m od Domu Rodzinnego Ojca Świętego. Po drodze można także zwiedzić Muzeum Miejskie, zabytkową świątynię Wadowic (Bazylika Ofiarowania NMP) oraz jedną z wielu cukierni, serwującą pyszne i słynne „papieskie kremówki”. Kwatery otaczające rynek należą do najdroższych (cena za dobę sięga do 210 zł), lecz położone są najbliżej dworca PKP (kwatery przy ul. Żeromskiego znajdują się 350 m od stacji kolejowej). Jadąc z rynku ulicą Adama Mickiewicza w kierunku zachodnim (drogą krajową nr 52), ceny noclegów utrzymują się na podobnym poziomie do tych, które znajdziemy w centrum miasta, a pośród obiektów znajdziemy wille, hotele i pensjonaty. Najtańsze oferty kwater położone są na południu miasta (ul. Karmelicka tuż przy Parku Miejskim) oraz za cmentarzem i Kościołem św. Piotra Apostoła (ul. Podgórska). Na południowych obrzeżach Wadowic spotkamy kilka domków letniskowych. Z pewnością z czasem powstanie ich coraz więcej, w związku z planem zagospodarowania Zbiornika Świnna Poręba (zaporowy zbiornik retencyjny, na przyległych do niego terenach zaplanowano rozwój turystyki i rekreacji).

Informacje o Wadowicach

Miasto rodzinne Jana Pawła II to jeden z większych ośrodków pielgrzymkowych w Polsce. Wadowice znane już w średniowieczu rozkwitły jako miejscowość w XIX w., kiedy utworzono tu jedno z pierwszych połączeń pocztowych z Wiedniem i Lwowem. Obecnie Wadowice to miasto chętnie odwiedzane ze względu na znajdujący się tu Dom Rodzinny Ojca Świętego, liczne zabytki, szlaki turystyczne, cykliczne imprezy sportowe oraz.. ze względu na papieskie kremówki. Miasto leży w Beskidzie Małym i jest dobrym punktem startowym w okoliczne szlaki górskie. Położenie Wadowic na obszarze, w którym przecinają się dwie drogi krajowe (28 i 52) oraz linia kolejowa sprawia, że z łatwością dotrzeć tu można od strony województwa podkarpackiego (tzw. „trasa karpacka”), z Krakowa (52 km przez Kalwarię Zebrzydowską) i Bielska-Białej (37 km).

Szlakami historii przez Wadowice

Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II z ekspozycjami na temat życiorysu Wojtyły i najnowszej historii Polski to obowiązkowy punkt na turystycznej trasie w Wadowicach. W muzeum papież Polak został przedstawiony przede wszystkim jako realnie żyjący człowiek. Zwiedzający może wejść do mieszkania Wojtyłów i poznać miejsce, w którym przyszły papież przeżył pierwsze 18 lat. Wadowice to również ważne miejsce na historycznej mapie Polski XX w. Znajduje się tutaj Muzeum Emila Zegadłowicza, gdzie przedstawione są literatura i kultura okresu międzywojennego. Warto także udać się na jedną z licznych tras turystycznych: pieszą do Groni (szlak Jana Pawła II), rowerową do Oświęcimia lub wzdłuż rzeki Skawy. Tutaj biegnie także Szlak Architektury Drewnianej, na który w sumie składa się 252 zabytków drewnianych. W okolicy czeka wiele atrakcji dla najmłodszych - znany Park Rozrywki Dinolandia, Mini Zoo oraz Park Miniatur. W mieście odbywają się cyklicznie liczne imprezy, takie jak Wadowicki Półmaraton Górski, Pikniki na Wenecji, Reggae Most czy Biegi Powsinogi.