Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Góra Żar

Noclegi w okolicy Góry Żar

Góra Żar

Jedną z najpiękniejszych gór w Beskidzie Małym jest Góra Żar. Jest to wspaniale położone miejsce, które służy turystom zarówno latem, jak i zimą. Można tam nauczyć się latać na paralotni, zobaczyć elektrownię szczytowo-pompową oraz przejechać się kolejką linowo-terenową i podziwiać niezapomniane widoki z góry. Góra Żar położona jest nad Jeziorem Międzybrodzkim. Jest to idealne miejsce dla osób, które lubią piesze wędrówki, górskie wycieczki oraz spędzanie wolnego czasu na łonie natury.

Kolej linowa, wyciągi i atrakcje

Góra Żar posiada kilka wyciągów oraz kolej linowo-terenową. Kolej ma długość 1334 metra, a pojemność jednego składu wynosi 115 osób. Dzięki temu dziennie jest w stanie obsłużyć ponad tysiąc turystów. Kolej składa się z dwóch tramwajów: jeden wagon podąża na szczyt góry, a drugi zjeżdża ze szczytu. Jeśli chodzi o wyciągi do Góry Żar prowadzą: wyciąg orczykowy, który znajduje się w pobliżu górnej stacji oraz wyciąg taśmowy usytuowany przy dolnej stacji kolei.

Z Góry Żar można zjechać na trzech trasach narciarskich. Pierwszą z nich jest trasa czerwona. Leży od górnej do dolnej stacji kolei. Drugą trasą jest trasa niebieska usytuowana wzdłuż wyciągu orczykowego. Trzecią trasą narciarską jest trasa zielona położona wzdłuż wyciągu taśmowego. Trasy te są bardzo dobrze przygotowane, odpowiednio oświetlone, systematycznie dośnieżane oraz dobrze nagłośnione. Na szczycie Góry Żar znajduje się tor saneczkowy oraz punkty, gdzie można dobrze zjeść zarówno obiad, jak i fast food. Niesamowitą atrakcją są również starty paralotniarzy, którzy startują ze szczytu góry. Barwne paralotnie to częsty widok na szczycie.

Dojazd do Góry Żar

Osoby, które lubią piesze wycieczki do Góry Żar mogą udać się specjalnym szlakiem, którego początek zaczyna się w Porąbce. Szlak ten można przemierzyć w ponad godzinę. Jeśli jednak chcemy pod górę dojechać można to zrobić własnym samochodem lub skorzystać z publicznego środka transportu. Co ważne, od kiedy powstała kolejka linowo – terenowa na górę nie wjedziemy samochodem w godzinach kursowania kolejki. Ciekawe widoki oraz bliskość jezior sprawiają, że Góra Żar jest częstym punktem wycieczek turystów odwiedzających ten region Polski.

Polecane obiekty w okolicy Góry Żar


też tam byłem -- wspaniałe miejsce na paralotnie
tomek...@...p.pl
Widoki super byłam 5 lat temu napewno kiedyś tam wróce
monika...@...p.pl

Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!