Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy szlaków turystycznych z Międzybrodzia Bialskiego

Szlaki turystyczne z Międzybrodzia Bialskiego

Międzybrodzie Bialskie to wieś, która leży w województwie śląskim i powiecie żywieckim. Otaczają ją góry Beskidu Żywieckiego, toteż większość turystów przyjeżdża tu właśnie po to, aby zakosztować górskich wędrówek, ponieważ z Międzybrodzia Bialskiego odchodzi wiele pięknych szlaków turystycznych.

Szlak żółty

Szlak żółty prowadzi do urokliwego schroniska PTTK, które znajduje się na Magurce Wilkowickiej. Długość tej trasy to około 6 kilometrów. Przyjmuje się, że statystyczny turysta jest w stanie przejść ją w niecałe 2,5 godziny, natomiast powrót zajmuje około 1 godz. i 40 min. Różnica wzniesień na tym szlaku to 573 m, a suma obniżeń wynosi 7 metrów. Warto wiedzieć, że wysokość Magurki Wilkowickiej to 909 metrów n.p.m. Odchodzi od niej wiele grzbietów, którymi spływają górskie potoki. Trasę można zatem sobie przedłużyć. Magurka w dużej mierze jest porośnięta lasem, aczkolwiek szczytowe partie są odsłonięte.

Szlak czerwono-niebieski

Szlak ten prowadzi z Międzybrodzia Bialskiego do schroniska PTTK na Magurce Wilkowickiej przez Czupel. Trasę pokonuje się w 3 godziny i 15 minut, natomiast powrót zajmuje około 2,5 godz. Długość trasy to 6,3 km, zaś różnica wzniesień wynosi prawie 640 metrów. Sumę obniżeń przyjmuje się jako nieco ponad 70 metrów. Warto wiedzieć, że Czupel ma wysokość 930 metrów n.p.m. i jest najwyższym szczytem w Beskidzie Małym. Jego masyw jest w dużej mierze zalesiony. Co ciekawe, można dostrzec tu okopy, które powstały w czasach wojennych. Oczywiście nie trzeba wchodzić na niebieski szlak, można zamiast tego iść dalej czerwonym aż do Łodygowic.

Szlak niebiesko-zielony

Jest to 7 kilometrowa trasa, która zaczyna się w Międzybrodziu Bialskim, wiedzie przez Nowy Świat, Gaiki i prowadzi na Przełęcz Przegibek. Przyjmuje się, że można ją pokonać w około 3 godziny, zaś powrót zajmuje nieco ponad 2 godziny. Różnica wzniesień wynosi w tym przypadku 516 metrów. Suma obniżeń to niecałe 200 metrów. Przełęcz Przegibek ma wysokość 663 metrów n.p.m. i dawniej była terenem obronnym Niemców. Na przełęczy znajduje się bufet, można tam więc odpocząć i wzmocnić siły przed dalsza wędrówką.

Polecane obiekty w okolicy szlaków turystycznych z Międzybrodzia Bialskiego