Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Fabryki w Łodzi

Noclegi w okolicy Muzeum Fabryki w Łodzi

Muzeum Fabryki w Łodzi

Założone w styczniu 2007 roku znajdujące się na terenie CH „Manufaktura” przy ulicy Drewnowskiej w Łodzi. To niezwykłe miejsce, gdzie można odkryć historię zakładów włókienniczych stworzonych w drugiej połowie XIX wieku przez Izraela Poznańskiego.

Centrum przemysłowe

W czasach największej świetności zakłady te produkowały miliony metrów tkanin bawełnianych. Na cały kompleks Poznańskiego oprócz samych zakładów składały się również domy robotników, rezydencja właściciela, pałac fabrykancki, własny kościół oraz szpital. Całość tworzyła samowystarczalne, małe miasteczko w mieście. Dziś, w zabytkowych budynkach, mieści się centrum Manufaktura.

Muzeum

Dzięki Muzeum Fabryki można poznać rozwój zakładów, historię i technikę produkcji tkanin bawełnianych oraz zwykłą, codzienną pracę robotników. Wystawa obejmuje zdjęcia, filmy, dokumenty, plany architektoniczne, a także próbki surowców. Dawni pracownicy przybliżają historię niegdysiejszej produkcji tkanin, a zabytkowe krosna pokazują jak kiedyś wyglądał proces tkania bawełny. Niezwykłą atrakcją jest prześledzenie drogi bawełny z plantacji poprzez fabrykę aż do sklepu z tkaninami. Ekspozycję przygotował Mirosław Nizio, który pracował przy budowie Muzeum Powstania Warszawskiego. Ponadto muzeum urządza wystawy tematyczne oraz okolicznościowe eventy. Prowadzi również warsztaty tematyczne dla różnych grup wiekowych.

Kompleks bierze także udział w słynnej nocy muzeów. Poza działalnością muzealną obiekt organizuje także spotkania, przyjęcia, bankiety, prezentacje czy konferencje. Oferta skierowana jest do najbardziej wymagających klientów, gdyż do dyspozycji gości są dwie duże sale, ekran z rzutnikiem, a także firma cateringowa zapewniająca wysokiej klasy poczęstunek za rozsądną cenę.

Zwiedzanie

Muzeum otwarte jest od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00. W soboty i niedziele od 11:00 do 19:00. W poniedziałki obiekt jest zamknięty. Za bilet normalny zapłacimy 6 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 13 zł (16 zł z dostępem na taras widokowy, dodatkowo 2 zł i 1,50 zł za wstęp na taras dla posiadaczy biletów normalnych i ulgowych).

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.muzeumfabryki.com.pl

 

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Fabryki w Łodzi