Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Manufaktura w Łodzi

Noclegi w pobliżu Manufaktury w Łodzi

Manufaktura w Łodzi

Łódź jest jednym z największych miast w Polsce. Zamieszkuje ją ok. 700 tysięcy mieszkańców, a powierzchnia miasta pod względem rozmiaru zajmuje czwarte miejsce w kraju. Zabytkowa i wielokulturowa Łódź od 17 maja 2006 roku posiada nowe serce mieszczące się na terenach byłego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego, a jest nim Manufaktura. Mieszcząca się pomiędzy ulicami Ogrodową, Zachodnią, Drewnowską i Karskiego łódzka Manufaktura jest miejscem handlu, rozrywki, kultury i rekreacji. Fascynujący kompleks, który jest owocem rewitalizacji starych fabryk jest nazywany także nowym centrum miasta.

Modne łódzkie miejsce

Manufaktura posiada centrum handlowe, o którego sile stanowi hipermarket, 250 butików i sklepów oraz kilkadziesiąt restauracji. Handel to jedna z wielu form spędzania wolnego czasu w Manufakturze. Szeroka paleta wydarzeń kulturowych przyciąga tysiące turystów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Teatr Mały założony przez Stowarzyszenie Komedia Łódzka posiada w swoim repertuarze różnorodne sztuki. Publiczność teatru podziwiać może lekkie komedie, bajki dla dzieci czy dramaty. Ośrodkiem kulturowym Manufaktury jest także Muzeum Fabryki, które idealnie oddaje ducha miasta z XIX wieku. Licznie zgromadzone eksponaty pozwalają poznać życie, jakie prowadzono w Łodzi w czasach największego uprzemysłowienia. Odwiedzając Manufakturę niemożna ominąć Muzeum Miasta Łodzi mieszczącego się w dawnym Pałacu łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego. Perełką w dziedzinie edukacji Manufaktury jest szkoła języka francuskiego Alliance Francaise. Szkoła nosi miano najlepszej na świecie. Miejscem wielu wydarzeń kulturowych oraz wypoczynku jest 3 hektarowy rynek, który znajduje się w punkcie centralnym Manufaktury. Główną ozdobą rynku jest najdłuższa fontanna w Europie.

Informacje dla odwiedzających

Łódzka Manufaktura została zaprojektowana w taki sposób, aby zachować ducha XIX wieku. Rewitalizacja zabytkowych obiektów fabrycznych pochłonęła ok. 200 milionów euro. Rynek funkcjonuje w godzinach od 11:00 do 23:00, galeria handlowa od 10:00 do 22:00. Bilety do Teatru Małego można zamawiać telefonicznie i mailowo. Kasy teatru są czynne od niedzieli do poniedziałku w godzinach od 15:30 do 18:30 oraz w piątki i soboty w godzinach od 15:30 do 19:30.

Więcej informacji można zaczerpnąć pod adresem www.manufaktura.com

Polecane obiekty w pobliżu Manufaktury w Łodzi