Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Planetarium Ec1 w Łodzi

Noclegi w pobliżu Planetarium Ec1 w Łodzi

Planetarium Ec1 w Łodzi

Możliwość podziwiania i podglądania nieba od zawsze fascynowała ludzi. Astronomia i astrologia budziły wielkie zainteresowanie już w wiekach poprzednich, nic więc dziwnego, że wraz z rozwojem technologii zainteresowanie zyskała również obserwacja gwiazd i planet. Możliwe jest to w specjalnych ośrodkach badawczych lub w planetariach – takich jak Planetarium EC1 w Łodzi, które od kilku lat przyciąga rzesze odwiedzających.

Atrakcja turystyczna

Z jego wielu funkcji obserwacyjnych korzystają nie tylko mieszkańcy Łodzi, ale również szereg turystów, którzy przyjeżdżają z bliska podziwiać gwiazdy oraz uczestniczyć w ciekawych prelekcjach i pokazach, które organizowane są w Planetarium EC1. W swojej obecnej formie działa dopiero od 2015 roku, ale jego historia sięga jeszcze wieku XIX, gdy w starych budynkach mieściła się tu pierwsza miejska elektrownia.

Współcześnie Planetarium dysponuje 18-metrową kopułą i liczącym 14 metrów średnicy specjalistycznym ekranem sferycznym. Dzięki takiemu nowoczesnemu rozwiązaniu możliwe jest wyświetlanie pokazów projekcyjnych w technologii i rozdzielczości 8K – obecnie najlepszej na świecie – a cały pokaz obserwować może jednocześnie 110 osób korzystających z dostosowanych do tego foteli. Dostępne są dwa typy pokazów: specjalne – przeznaczone głównie dla gości indywidualnych, którzy chcą się czegoś więcej dowiedzieć o otaczającej nas przestrzeni kosmicznej, a także pokazy szkolne organizowane dla grup i wycieczek.

Planetarium EC1 w Łodzi znajduje się blisko centrum miasta na ulicy Targowej. To ciekawa opcja kierowana zarówno dla wycieczek szkolnych, pojedynczych zwiedzających, jak i rodzin z małymi dziećmi, dla których również przygotowane są ciekawe atrakcje.

Godziny otwarcia i cennik

Planetarium EC1 otwarte jest od wtorku do niedzieli (dni robocze od 8:30-19:00, w weekendy od 9:30-19:00). Ceny wejściówek zaczynają się od 12 zł (ulgowy i 17 zł normalny). Bilety grupowe (powyżej 15 osób) to cena 10 zł, jeszcze taniej zapłacą grupy szkolne z Łodzi, bo tylko 5 zł od osoby. Bilet rodzinny (4 osoby, maksymalnie 2 dorosłe) to koszt 40 zł. Tyle samo zapłacą osoby posiadacze Łódzkiej Karty Dużej Rodziny. Osobno płatne są bilety na pokazy specjalne, które kosztują 28 zł.

Dodatkowe informacje o Planetarium EC1 w Łodzi można znaleźć na www.planetariumec1.pl

Polecane obiekty w pobliżu Planetarium Ec1 w Łodzi