Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Legnica - oferta noclegu w Legnicy i okolice

Oferta noclegów - Legnica

Baza noclegowa Legnicy koncentruje się w północno-wschodniej i południowo-zachodniej części miasta, gdzie przeważającą liczbę obiektów stanowią hotele i kwatery prywatne. Obiekty w centrum oddalone są zaledwie 200-300 m od rynku i Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, graniczącego z Placem Powstańców Wielkopolskich i Katedrą św. Piotra i Pawła. Nocleg przy ul. Młynarskiej pozwoli mieć w sąsiedztwie Play City Park (centrum rozrywki dla dzieci) oraz zielone tereny Parku Miejskiego (palmiarnia, mini zoo). Wysoki standard oraz bliskość atrakcji (tj. Zamek Piastowski, Kościół Mariacki) zapewni nocleg w hotelach przy ul. Mariackiej oraz Pocztowej (100 m od dworca PKP, po przeciwnej stronie Alei Plantowej otaczającej wschodnią część starówki). Tanie noclegi mieszczą się w dzielnicy otoczonej ul. Chojnowską (część drogi krajowej nr 94) oraz Złotoryjską (droga wojewódzka nr 364 do Złotoryi). Nocleg w kwaterach prywatnych na tym obszarze gwarantuje spokojny wypoczynek w otoczeniu Lasku Złoryjskiego i Parku Glinki z dwoma niewielkimi zbiornikami wodnymi. Noclegi na Osiedlu Glinki będą najkorzystniejsze dla podróżujących drogą krajową nr 3, trasa przecina ten rejon miasta prowadząc do Lubina, Zielonej Góry na północy lub Szklarskiej Poręby na południowym-zachodzie.

Legnica - dolnośląskie miasto dla ciepłolubnych

Trzecie największe miasto Dolnego Śląska, świadek legendarnej bitwy z Mongołami pod Legnicą (1241 r.). Obecnie przez miasto i przez zabytkowy legnicki park miejski przebiega trasa turystyczna do Legnickiego Pola. Legnica to miasto o bardzo długiej i barwnej historii, sięgającej czasów celtyckich. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu Niemiec i Czech oraz szlakom kupieckim wcześnie tu rozwinął się handel i rzemiosło. Współczesna Legnica to duży ośrodek przemysłowy (głównie przemysł miedziowy) z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Rozwija się tu także handel i rolnictwo. Miasto przyciąga także turystycznie, dzięki wielu zabytkom – Zamek Piastowiski, Akademia Rycerska, Mauzoleum Piastów - oraz ciekawym imprezom i wydarzeniom kulturalnym. Największa liczba słonecznych dni w roku sprawia, że Legnica jest najcieplejszym miastem Polski. To miasto rodzinne Anny Dymnej i Tomasza Kota. Legnica leży przy autostradzie A4 oraz przy drogach krajowych (nr 94 i 3) i wojewódzkiej (nr 364), w pobliżu Złotoryi (21 km). W odległości 56 km od Jeleniej Góry i 66 km od Wałbrzycha. Najbliższym większym miastem jest Wrocław (72 km).

Barokowe Dolnośląskie - Legnica

Zwiedzanie Legnicy warto rozpocząć od Starego Miasta. Przy placu Zamkowym wznosi się Wieża Bramy Głogowskiej z XV w. Nieopodal Bramy Głogowskiej podziwiać można fasadę zespołu zamkowego. Zamek Piastowski jest jednym z najstarszych zamków na terenie Polski. Wybudowane z inicjatywy Henryka I Brodatego dwie wieże noszą nazwy św. Jadwigi i św. Piotra. Wieża św. Jadwigi to miejsce, w którym według legendy przebywała księżna podczas modlitwy. Z kolei wieża św. Piotra zwana też głodową związana jest z legendą o nieposłusznym rycerzu Ottonie von Hohen, który został skazany na śmierć głodową w lochu (tradycja mówi, że do dziś słychać zawodzenia rycerza Ottona pod wieżą). Po drodze do barokowego pałacu dawnej Kurii Opatów Lubiąskich – dzisiejszego Okręgowego Muzeum Miedzi - mijamy wiele zabytkowych kamienic. Kolejnym zabytkiem sakralnym jest Mauzoleum Piastów Legnickich klasztoru Jezuitów w kościele św. Jana. Jest to pierwsza na Śląsku barokowa kaplica grobowa z oryginalnymi barokowymi sarkofagami, alabastrowymi posągami, tablicą fundacyjną oraz freskami w kopule. Przylegający do zachodniej ściany kościoła zespół budynków to dawne kolegium jezuickie, które obecnie nie jest udostępniane dla zwiedzających. Wzdłuż ulicy Chojnowskiej rozciąga się frontowa fasada kolejnego barokowego zabytku czyli Akademii Rycerskiej. Legnicka akademia jest obecnie siedzibą Legnickiego Centrum Kultury, Zespołu Szkół Muzycznych oraz częściowo Muzeum Miedzi. Odbywają się tam koncerty oraz imprezy kulturalne: „Satyrykon Legnica”, Ogólnopolski Turniej Chórów „Legnica Cantat”, Conversatorium Organowe oraz wystawy Muzeum Miedzi. Ciekawym miejscem na mapie miasta jest park miejski, którego naturalne granice wyznaczają między innymi rzeki Kaczawa i Młynówka. Mieści się tu Aleja Wodna - miejsce z fontannami i dywanami kwiatowymi, nieopodal znajduje się muszla koncertowa, w której odbywają się koncerty Legnickiego Centrum Kultury. W pobliżu Alei Orła Białego znajduje się Gaj Muz z pergolą i sadzawką. Warto także odwiedzić palmiarnię, w której znaleźć można egzotyczną roślinność i ptaki. Przez park przebiega szlak czerwony prowadzący do Legnickiego Pola (12 km). Inne szlaki turystyczne to szlak dookoła Legnicy, szlak polskiej miedzi, Szlak Bitwy nad Kaczawą, Szlak Tarninów oraz Szlak nad Nysą Szaloną. Odbywające się w parku imprezy to Bieg Lwa Legnickiego, Dni Legnicy, pikniki siatkarskie oraz Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy. W mieście co roku odbywają się także: Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Miasto”, Festiwal Kultury Japońskiej, Europejskie Spotkania Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Pod Kiczerą”, Letnia Akademia Filmowa, Legnickie Wieczory Organowe, Przegląd Form Złotniczych „Srebro” oraz Festiwal Rysunku Satyrycznego „Satyrykon-Legnica”.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.