Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Parku miejskiego z Palmiarnią w Legnicy

Park miejski z Palmiarnią w Legnicy

Legnica jest ciekawym miejscem na mapie Polski, z licznymi zabytkami o wielkim znaczeniu historycznym. Jednak nie brakuje w tym mieście także miejsc, gdzie można się spokojnie przespacerować i nacieszyć oczy piękną okolicą. Będąc w Legnicy warto odwiedzić park miejski, w którym znajduje się Palmiarnia.

Park

Park miejski jest najstarszym tego typu obiektem położonym na terenie miasta Legnica. Jego powierzchnia to aż 58 ha. Mimo, że historia ziemi na której położony jest obecnie park sięga XIV wieku, to jednak park w obecnej formie został wytyczony w tym miejscu dopiero w 1815 roku. W kolejnych dziesięcioleciach park był powiększany, dodawano do niego kolejne elementy. Na jego terenie powstał Dom Kąpielowy z pijalnią wód, winiarnia, sala koncertowa, Dom Strzelecki z piękną oranżerią oraz Palmiarnia i wiele innych ciekawych obiektów. Na terenie całego parku znajdują się fontanny, rzeźby, w tym znana wszystkim mieszkańcom rzeźba umierającego lwa. W parku odbywa się mnóstwo imprez. Do najpopularniejszych należą: Dni Legnicy, Bieg Lwa Legnickiego czy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy.

Palmiarnia

Palmiarnia mieści się przy Alei Orła Białego i ma około 1 ha. Powstała w 1898 roku, a jej fundatorem był Feodor Beer. Pierwsze rośliny dostarczono do Palmiarni z Bordighery – miasta we Włoszech. W kolejnych latach dobudowywano dodatkowe szklane hale, aby pomieścić cały nabytek Palmiarni. W miejscu tym można spotkać nie tylko niezwykłe rośliny, ale także zwierzęta. Mieszkańcami tego przybytku są np. papuga Ara, papużki nierozłączki, nimfy, piona czarnogłowa, amazonka, lorysy tęczowe, kakadu i amadyna wspaniała. Jeśli chodzi o rośliny, to królują tu długowieczne palmy oraz sagowce, alokazje czy cyperusy.

Godziny otwarcia Palmiarni:

Palmiarnia jest otwarta od wtorku do piątku w następującym porządku:

  • 1 kwietnia do 30 września: 10.00 – 17.00
  • 1 października do 31 marca: 10.00 – 14.00
  • weekendy i święta: 12.00 – 18.00

Wstęp obecnie jest bezpłatny, jednak planuje się wprowadzenie opłat za bilety po przeprowadzeniu generalnego remontu tego miejsca. Bilety mają kosztować w 4 – 6 zł. Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem http://palmiarnia.legnica.eu/

Polecane obiekty w pobliżu Parku miejskiego z Palmiarnią w Legnicy