Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Bolesławiec - oferta noclegu w Bolesławcu i okolice

Oglądasz Bolesławiec (Bolesławiec / bolesławiecki / dolnośląskie).
Czy chodziło Ci o:

  • 1

Gdzie szukać noclegu w Bolesławcu?

W bazie noclegowej Bolesławca mamy do wyboru przede wszystkim pensjonaty, hotele, apartamenty i pokoje gościnne. Dwa pensjonaty i motele oraz pokoje pracownicze zlokalizowane są obok drogi krajowej nr 94 – znajdą tu zakwaterowanie osoby, które zatrzymują się w mieście przejazdem bądź zależy im na tańszym lokum. Takie też znajdują się na południu miejscowości, przy ul. Kołłątaja – mogą tu odpocząć turyści, którym przeszkadza gwar centrum. Także na uboczu i w rozsądnej cenie są pokoje przy ul. Polnej. Dogodną lokalizację dla osób, które przyjeżdżają do Wojewódzkiego Szpitala przy al. Tysiąclecia, oferuje hotel na ul. Piastów, jednak tutaj cena jest już wyższa niż średnia cena za nocleg w mieście (ok. 40 zł). Dla osób, które chcą się skupić na zwiedzaniu miasta, wygodne będą noclegi w pobliżu rynku lub też na samym jego terenie – przy ul. Kolumny Paryskiej niedaleko pomnika Kutuzowa jest hotel, przy ul. Kwiatowej willa, a na rynku, w pobliżu kościoła Wniebowzięcia NMP apartamenty. Na północnym krańcu miasta, zaledwie kilometr od centrum można się także zatrzymać w hotelach, apartamencie czy pokojach gościnnych.

Bolesławiec – Dolnośląska stolica ceramiki

Nazwa miasta dosłownie oznacza „bardzo sławny” i została nadana na cześć Bolesława Wysokiego, założyciela osady w XII w. Leżący nad rzeką Bóbr wśród Borów Dolnośląskich Bolesławiec już w XVII w. był ośrodkiem garncarskim, gdzie trudniono się produkcją krzemionki. Z miastem związana jest legenda o kupcu, który chciał zmieścić całoroczne plonu grochu w jednym garnku. To tutaj wyokonano Wielki Garniec, który długo uchodził za największe naczynie na świecie (objętość blisko 2 tys. litrów). Dziś Bolesławiec to ośrodek słynący z ceramiki bolesławieckiej. W mieście działają zakłady ceramiczne, fabryki naczyń krzemionkowych czy ceramiki artystycznej. Na terenie gminy funkcjonują również zakłady produkujące materiały medyczne, prefabrykaty ogniotrwałe oraz szwalnie. W 2013 r. Bolesławiec uzyskał I miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepiej oświetlone miasto za iluminację kamiennego mostu kolejowego nad rzeką Bóbr. Miejscowość leży przy drodze krajowej nr 94 oraz przy autostradzie A4. Miasto znajduje się w pobliżu Legnicy (53 km) i Zgorzelca (53 km), Jeleniej Góry (54 km) oraz 123 km od Wrocławia.

Bolesławiec – zabytkowy Dolny Śląsk

Bolesławiec ma długą tradycję związaną z ceramiką. Oprócz dużych zakładów ceramicznych turyści mogą odwiedzić Muzeum Ceramiki ze zbiorami sięgającymi aż epoki średniowiecza. Na rynku ulokowany jest zaś wielki dzban, przypominający o tym legendarnym, który niestety nie przetrwał do naszych czasów. Co roku w wakacje odbywa się tu także Święto Ceramiki, podczas którego można spróbować samemu coś ulepić. Warto także skupić się na innych atrakcjach miasta, takich jak wiadukt kolejowy z XIX w., w całości wykonany z kamienia - jeden z najdłuższych takich obiektów w Polsce. Bolesławiec jest ośrodkiem historycznym zbudowanym według średniowiecznych wzorców, ze Starym Miastem i murami obronnymi. W ostatnich latach centrum Bolesławca oraz miejski ratusz zostały odnowione, przez co stały się popularnym i atrakcyjnym turystycznie miejscem. W ten barokowo-gotyckiej budowli znajduje się obecnie Pałac Ślubów. Bazylika Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja to barokowa budowla, w której zachowana jest chrzcielnica oraz ambona z XVIII w. Budowla posiada również monumentalną wieżę o wysokości 55 m. Bolesławiec obecnie zostaje pod dużym wpływem kultury bałkańskiej, która została zaadoptowana po powrotach polaków z bośniackiej emigracji po II wojnie światowej. W mieście odbywa się Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej, Dni Kultury Bałkańskiej, a także hucznie obchodzone Święto Ceramiki.