Aktywne kryteria wyszukiwania
Lwówek Śląski
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Lwówek Śląski - oferta noclegu w Lwówku Śląskim i okolice

Noclegi we Lwówku Śląskim

W centrum Lwówka Śląskiego można przenocować w ośrodku wypoczynkowym (przy ulicy Kościelnej), a w granicach miasteczka niedaleko centrum działa hotel. Większy wybór ofert noclegowych jest w sąsiednich miasteczkach w pobliżu Lwówka, znajdziemy w nich najwięcej agroturystyk. W niektórych obiektach istnieje możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych, sauny, pobyt można urozmaicić jazdą konną. Mamy też możliwość wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych i decoupage oraz degustacji wina. W różnych odległościach od docelowego Lwówka znajdziemy także komfortowe pensjonaty. Najdalej położony znajduje się w miejscowości Bielanka (ok. 8 km od Lwówka Śląskiego). Nieco bliżej jest obiekt w Pławi Dolnej (5 km od miasta). Ciekawą ofertą jest nocleg w gościńcu mieszczącym się w 200-letnim szachulcowym domu (zlokalizowany na pd.-zach. od Lwówka Śląskiego) oraz Pałac Brunów (2,5 km od miasta). W Lwówku Śląskim działa dobrze rozwinięta publiczna struktura PKP oraz pociągi.

Informacje o mieście

Jedno z historycznych miast Dolnego Śląska. Od 1217 r., gdy uzyskało prawa miejskie, rozwijało się dzięki rozwoju handlu i kopalni złota. W XIX w. powstał browar rodziny Hohberg, produkowano wódki, a obecnie w tym miejscu działa Browar Lwówek. Pomimo wojennych zniszczeń starówka jest dobrze odrestaurowana, a wokół centrum ciągną się oryginanie zachowane średniowieczne mury obronne – rzadkość w Europie. Miasto leżące nad brzegiem Bobru na granicy Pogórza Izerskiego i Kaczawskiego posiada bogatą faunę i stanowi dobrą bazę wypadową. Najbliższej położone miasta to Bolesławiec (20 km) i Jelenia Góra (35 km).

Spacerem po zabytkach we Lwówku Śląskim

Spacer po mieście warto rozpocząć od rynku. Znajdujący się tu miejski ratusz, z XVI wieku, jest jednym z najpiękniejszych w tym regionie. Wokół niego zobaczymy zabytkowe kamieniczki, zachowały się też dwie miejskie studnie. Codziennie z wieży ratusza rozbrzmiewa melodia lwóweckiego hejnału. Dalej warto skierować się do Kościoła Wniebowzięcia NMP (przy ul. Kościelnej). Według źródeł jego najstarsza gotycka część pochodzi z XIII w. We Lwówku Śląskim zachowały się prawie w całości mury obronne stanowiące niegdyś fortyfikację miasta wraz z basztami bram miejskich. Obecnie można zwiedzać Basztę Lubańską, natomiast druga zachowana Baszta - Bramy Bolesławskiej - znajduje się w północnej części miasta. W pobliżu Lwówka w Pałkowicach uwagę zwraca Pałac Pałkowice. Jest to unikalna, renesansowa budowla, niestety wnętrze pałacu nie jest udostępnione dla turystów. Do Lwówka Śląskiego warto przyjechać podczas trwania Lwóweckiego Lata Agatowego. Jest to coroczna impreza plenerowa, której głównym punktem jest międzynarodowa giełda minerałów. Uważana jest za największe wydarzenie mineralogiczne w Polsce. Podczas trwania imprezy organizowany jest rodzinny festyn rekreacyjny oraz jarmark rozmaitości. Trwają koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, a najmłodsi mogą skorzystać z wielu konkursów i atrakcji.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.