Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej

Krokowa to ciekawa miejscowość położona w województwie pomorskim, nieopodal takich kurortów jak Karwia, Jastrzębia Góra, czy Władysławowo. Nie posiada ona bezpośredniego dostępu do morza, ale dzieli ją od Bałtyku zaledwie 8 kilometrów. Miejscowość jest natomiast doskonałym miejscem na wypoczynek z dala od tłumów turystów i na zwiedzanie.

Symbol Krokowej

Pierwsze doniesienia o świątyni znajdującej się w tym miejscu pochodzą z roku 1300. Początkowe informacje o charakterze i dziejach parafii są bardzo zdawkowe i opierają się głównie o przekaz dotyczący restrukturyzacji świątyni. Znajdujący się w centrum miejscowości kościół parafialny pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej pochodzi z wieku XIX, a jego cechą charakterystyczną są dwie, górujące nad okolicą wieże. Ciekawe wnętrze świątyni skrywa wiele tajemnic. Od dostępnych dla wszystkich obrazów Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Św. Piusa X i Św. Wojciecha, przez wyjątkowe ornamenty, aż po skryte podziemia, w których znajdują się szczątki rodu Von Krocow.

Ciekawostki, o których warto wiedzieć

Planując wyprawę w okolicę Krokowej, warto wybrać się na zwiedzanie miasteczka. Sam kościół może stać się powodem, dla którego odwiedzimy okolicę. Oprócz tradycyjnych akcentów sakralnych znajdziemy wcześniej wspomniane katakumby, ich zwiedzanie musi być jednak wcześniej umówione. Wspomnieć w tym miejscu należy także o zabytkowych organach, które wydają charakterystyczne i oryginalne dźwięki. Taka wycieczka to doskonały sposób na rodzinne wakacje, przyjacielski wyjazd lub samotną wyprawę prawdziwych miłośników historii sakralnej w Polsce. Pamiętajmy, że aby zwiedzić wszystkie wspomniane wcześniej zakątki kościoła należy umówić się wcześniej. W tym celu konieczny jest bezpośredni kontakt z parafią, który możliwy jest pod adresem: http://www.parafiakrokowa.pl/.

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!